Světový pohár ve vodním slalomu

Logo World Cup 2010 Po dvou letech nás opět na kanále v Troji čekal závod světového významu – tentokráte ve vodním slalomu. Akce byla zjevně hodně důležitá, podél celého kanálu byly rozesety televizní kamery, které zajišťovaly sestřih přímo na velké plátno na místě, ale hlavně přenosy do zahraničí.

Důležitost akci dodala i nutnost akreditace pro vstup na ostrůvek na druhé straně kanálu. Akreditaci šlo naštěstí zajistit dost snadno a byl to dobrý nápad – člověk se dostal na místa, kam byl normálně vstup zakázán a odkud bylo vidět lépe než z tribun, a také nemusel platit vstupné na celou akci 🙂

Celá akce měla pěkný spád, jezdily se semifinálové a pak finálové jízdy v singlech, deblech a na kajacích. Moderátoři mleli rychle a k věci, byli až neuvěřitelní, jak to stihli celé dny upovídat.

Vlastní akce přinesla nádhernou podívanou – sílu, která by mohla pádla lámat; triky a riskování díky kterým se občas branka projela neuvěřitelně rychle; odhodlání, kdy se závodnice raději vracela po eskymování o dvě branky zpět než aby se jí započítaly trestné vteřiny i snaha potěšit diváky, kdy se závod odjel s vodou v lodi, která se tam dostala po spadnutí špricky. Bylo opravdu na co koukat.

Videa z jednotlivých jízd je možné shlédnout na stránkách závodu, stejně jako výsledky. Důležité je, že i my letos nalovili nějaké medaile – Štěpánka Hilgertová bronz, Luboš Hilgert stříbro a Michal Jáně zlato.

Leave a Reply