Srpnové novinky ze světa Lotusu

Tak nám IBM začala blogovat. Dostal jsem tuhle do ruky Hospodářské noviny a tam se inzerovaly blogy, které provozují na svých stránkách. Kromě mnoha ksichtíků jistě slavných osobností mě zaujalo logo ČEZ a IBM a tak jsem na blog kouknul – je super, už jsou tam dva příspěvky a vypadá to, že mu nebudu muset věnovat moc času :-))

Jinak srpen byl ve znamení vydávání nových verzí – vyšly Lotus Notes 8.0.2, druhá beta verze 8.5 a taky Symphony 1.1. Takže celkem smršť, u 8.0.2 lidi píší o rychlosti, ale také o celkem         překvapivých chybách nebo možnosti zakázat export pohledu (a jak to programově zjistit), 8.5 snad jenom chválívelebí a zmiňují integraci s Connections či nové příkazy na serveruID vault, Symphony by konečně měla umožňovat třeba mail merge do LN. Pokud přemýšlíte, kterou verzi nasadit tak je tu i rada. Mimochodem věděli jste, kolik vývojářů má na starosti vývoj Lotus Notes? Prý 850. A když už si je nasadíte, tak jim můžete změnit i vzhled – jestlipak si je ty velké firmy budou upravovat?

A když už jsme u těch nových verzí tak TeamStudio vydalo třetí verzi ScriptBrowseru. A SNAPPS pro změnu aktualizované šablony pro Quickr.

K LN se objevila také další reklama a tentokráte je vtipná.

Kurzy kam se podíváš, tak lze nazvat jeden kus IBM stránek (vstup pouze po registraci a nevím, zda je to ta co je zdarma). Byl jsem až překvapen, kolik jich tam je a musím říci, že příjemně naladěn po zjištění jejich kvality.

A pokud se ještě stíháte nudit, tak je tady křížovka s pojmy z Lotus Notes.

Můj oblíbený Luis (ten co nepoužívá email) zveřejnil záznam prezentace, kterou dával v Německu. A já pořád přemýšlím – je pro mě výhra, když budu mít mailbox plný upozornění na něco, co musím udělat? Současně ho také Google na čas vyhodil ze svých indexů (což ho hodně zarmoutilo) a díky tomu mohl napsat, jak se co nejrychleji dostat zpátky.

Poslední věc je sice až zářijová, ale zmíním ji již nyní. Paul Mooney (ten co organizuje ILUG a také ten, který nerad něco dostává a raději podporuje charitu) má v září narozeniny a jeho sdělení je jasné – nedávejte mi žádný dárek, podpořte charitu. Akce je primárně namířena na všechny, kteří se narodili v září, pokud se vás to týká tak se zamyslete, zní to rozumně.


The September Campaign Trailer from charity: water on Vimeo

Pro vývojáře

Posíláte v emailech dlouhé odkazy a ony se vám rozsypou (typicky v Outlooku)? Stačí je dát do uvozovek.

Objektové programování a obalení standardních událostí v LN. Už jsem o tom tuším párkrát psal tak tentokráte upozornění na obalování události onHelp – musí v ní něco být, aby to fungovalo.

GetNthDocument – vždycky se říkalo nepoužívat, pomalé, usekáme ti za to ruce. Asi se něco změnilo, proběhly kolem toho alespoň tři články a nejsou tak negativní, souhrn si udělejte každý sám.

Když už bude honit rychlost na webu tak nezapomeňte dát styly nahoru a skripty dolů – zrychlí to stránku (prý).

Web v plném klientovi a co s tím jde dělat za hrátky. Vypadá to hezky.

Jak kompilovat sidebar pluginy pro verzi 8.0.2 a současně 8.5.

Znáte parametr URL OpenField? Pokud ne tak o dost přicházíte.

Pro administrátory

Pokud ve verzi 8.5 přemýšlíte o nasazení DAOS, tak možná máte takové ty divné pocity a k tomu spoustu výmluv. Nathan vám je snad všechny vyvrátí.

Věděli jste, že nastavení HTTPQueueMethod=2 vám zrychlí webový server?

Ztratili jste certifikační ID (není to až tak výjimečná událost, nebojte :-)), pak je pro vás návod, jak ho obnovit.

Jak rozpohybovat poštovní pravidla i na lokální schránce? Existuje na to udělátko.

xACL – vždycky jsem to považoval za zbytečnost a raději se tomu vyhýbal, ale zjevně to byla škoda a dokáže to posunout bezpečnost zase o kousek dál.

Při zálohování Domina pomocí TSM prý není možné využívat vzdálený přístup. Naštěstí na to existuje finta (tedy spíš spouštěcí parametr).

Ve verzi 8 je možnost uzamknout uživateli webový přístup po určitém počtu pokusů. Jak to přesně funguje píše developerWorks.

Jak se pozná ve verzi 8 standardní klient od toho základního? Podle adresáře framework.

Ptali jste se někdy, jak široké pásmo potřebuje Sametime? Stephan dal dohromady nějaká čísla, otázkou je, jak moc se jim dá věřit (hlavně napříč verzemi).

Pokud budete provozovat Sametime proti Active Directory, tak Tomáš napsal krásné shrnutí jak to udělat.

Budete instalovat Sametime Advanced (prý začíná být populární a za těch pár babek navíc nabízí spoustu další muziky)? Gabriella napsala pár bodů jak to udělat.

Používáte někdo Domain Search? Já jsem to neviděl snad nikdy, ale prý to umí indexovat i soubory na disku.

1 komentáře

  1. Jen jsem chtěl poděkovat za zajímavý výběr. Poslední dobou jsem neměl moc času blogy sledovat a jako tradičně jsem (zřejmě) vše podstatné našel zde. Ještě jednou dik.

Leave a Reply