Spanning Backup – zálohujeme Salesforce

První! Za celých šest let, co dělám Salesforce, první zákazník, který pořídil zálohovací řešení na Salesforce. Všichni ostatní zatím vystačili s týdenním exportem dat, který ručně stahují někam na disk.

To ruční stahování je fajn, ale musíte na něj myslet a hlavně obnova dat – pokud vám někdo něco smaže – je pak trochu makačka. A právě toto byla jedna z obav tohoto zákazníka – pokud někdo něco smaže/změní ať už schválně nebo náhodou, aby byla rychlá cesta zpět. A navíc kdo má pořád myslet na stahování a jak zjistit, že někdo něco smazal.

Prošli jsme v rychlosti nástroje, které na nás Google vyplivnul a v podstatě je seřadili podle ceny. OwnBackup vypadá skvěle, ale minimální platba 500$/měsíc nás zabila. Nástroje bez ceny jsme vyřadili. Spanning stojí 4$ měsíčně na uživatele, což zní rozumně. Za dvě ušetřená kafe měsíčně mít o zálohu postaráno je fajn výměna.

Instalace proběhla úplně hladce, dokonfigurovali jsme podle přehledného návodu a pak už jsme spustili první zálohu. Fíha, byla překvapivě rychlá, průměrná doba zálohy nyní trvá 11 minut a to se tam těch věcí mění relativně dost.

Na úvodní stránce je vidět stav posledních záloh, navíc si mohu zvolit objekty, u kterých chci vidět počet změněných, smazaných záznamů a nových záznamů.

Obnova záznamů je otázka několika kliknutí, navíc je možné přidat tlačítko přímo na page layout, takže se můžete rychle vrátit k předchozí verzi vybraného záznamu.

Kromě toho dochází k záloze metadat, je možné porovnávat zálohované verze na aktuální stav nebo vzájemně mezi zálohami. Někdo tomu může klidně říkat verzování pro adminy 🙂

Asi to zní jako reklama a vlastně to je reklama. Současně ale upozornění na to, že Salesforce sice data zálohuje, ale za obnovu si účtuje 10 000$ a trvá pár měsíců. Mít možnost se kdykoliv a rychle vrátit zpět, protože uživatel něco omylem změnil nebo smazal, asi za těch pár oželených káv stojí.

Leave a Reply