Šlo by to dělat lépe? Šlo! Žilka Optik studio

Logo Žilka Optik studio Poslední dobou se ve mně shromáždilo několik zkušeností, při kterých jsem si říkal – kurnik, nešlo by to udělat lépe? A skoro se ve mně bouří, abych si to šel zkusit dělat lépe a viděl bych.

A pak jsem si šel koupit nový brýle a v Žilka Optik studiu mě přesvědčili, že když něco děláte rádi, tak to jde dělat lépe.

Nemorálně luxusní brýle

Od té doby, co nosím brýle, pro mě byl jejich nákup noční můrou. Vejít do optiky, kde je jim jedno, které brýle si z těch tisíce nabízených modelů vyberu – já to přeci budu nosit, tak ať se snažím vybrat si něco, co mi sedne.

V Žilka Optik studiu je to jinak – sednete si a nosí vám. Nosí vám to, co si myslí, že vám bude (na základě různých typologií a podobných nauk) sedět a co byste měli zvládnout nosit. Vyzkoušel jsem asi deset modelů a pak jsme výběr zužovali a zužovali, až bylo vybráno.

Mají úžasnou refrakční diagnostiku. Tak dokonale mi snad ještě oči nezměřili. Nejenom běžné zkoušení dioptrií, ale i různé prostorové vnímání a podobné testy, které jsem ještě nikdy neabsolvoval. Celá ta legrace trvala skoro hodinu a užil jsem si každou minutu, navíc to uplynulo hrozně rychle. A z toho všeho měření pak jsou schopni vyrobit čočky, které jsou opravdu šité na konkrétní oko a vylepšují jeho specifické nedostatky.

Pak jsme to dali dohromady s obroučkami, zaplatili a počkal jsem si. A nakonec byly brýle hotové, já si je nandal a … viděl. To se mi snad ještě nestalo, většinou si oči musely chvíli zvykat, ale tady viděly od prvního okamžiku.

Skvělé, chvála a nadšení. V motu mají napsáno „nemorálně luxusní brýle“. Nemohu soudit – byly dražší než když jsem nakupoval naposledy (před asi deseti lety), ale čočky byly dražší než obroučky. Jako vždycky. Pokud vybíráte, tak se tady určitě zastavte. Když pro nic jiného tak pro ten nákupní zážitek.

P.S.: tenhle post mi nezaplatili. Sice jsme si dělali legraci, jak jim udělám reklamu a oni mi dají brýle grátis, ale nakonec to neprošlo. Nevadí, stejně se tam zastavte.

1 komentáře

Leave a Reply