Salesforce Women in Tech startuje v Praze

Tento rok se s community groupami okolo Salesforce roztrhl v Praze pytel.

Salesforce Prague Community Groups

K developerské, kterou vede Aleš Jeník a celé to před lety nastartovala, a administrátorské, kterou vedu já s Alčou Neradovou, přibyla B2C marketéři pod vedením Zdeňka Pejcela, která se bude scházet pravidelně každé 3 měsíce, B2B marketéři pod vedením Ivanny Gladysh-Mirkovské, kde plánují první setkání na konec září, non profit pod vedením Zdeňka Strusky, který to chce rozjet od nového roku, je tady i WIT skupina, která vykopává první schůzku 25. září a má ambiciózní plány.

První setkání 25. září

Představíme vám novou skupinu Women in Tech, kam má namířeno a v čem vám může pomoci. Během setkání se dozvíte o novém běhu kurzu pro ženy, které chtějí svou kariéru rozjet v IT a Salesforce, od administrace přes HR k analýze, protože IT není jen o kódování! Připojte se k intro networkingu a dozvíte se více 🙂

Víno a snack samozřejmostí.

Program:

– představení žen, které pracují v Salesforce
– mise a cíl skupiny Women in Tech Czech Republic
– cyklus kurzů pro ženy v Salesforce
– networking


Slyšel jsem, že na první setkání vytipovaliy spoustu žen, které v ČR se Salesforce pracují, tak uvidíme, kolik jich oficiálně představí a s kolika se seznámíte při networkingu.

Prvním setkáním to nekončí, spíš začíná. Další plán je 8 týdenní kurz základů administrace Salesforce, který pojede každou středu večer a ženy (protože chlapi nejsou vítáni, což je trochu rozdíl oproti zahraničním WIT akcím) naučí jak si připravit instanci, jak spravovat uživatele, základy zabezpečení, jak si upravit objekty a pole až po reporty a automatizaci.

Po 8 týdnech by tak ženy měly mít základy, které asi nejsou dost na udělání certifikace, ale určitě by jim měly ukázat, zda to je směr, kterým se chtějí vydat, nebo práce, kterou dělat nechtějí.

Jdete do toho?

Pokud jste žena, kterou Salesforce zajímá nebo která o něm nikdy neslyšela, ale baví ji povídat si s lidmi, zjišťovat jejich potřeby, možná někdy slyšela zkratku CRM, dovede si představit jak mohou firmy zlepšit vztahy se zákazníky a třeba v budoucnu uvažuješ o tom, že bys jim s tím chtěla pomoci, tohle může být cesta, kterou se vydat.

Salesforce je firma, která má za cíl rovnoprávnost, firma, kde ženy mají stejný plat jako muži, firma, na jejíž akcích je typicky poměr žen a mužů 50:50. Firma, pro kterou je důvěra a komunita zásadní, která mezi ročně výrazně roste a která chce měnit svět. Nejen svět IT.

Dorazíš?

Leave a Reply