Salesforce Optimizer

Salesforce je velmi jednoduchý na úpravy, což je ohromná výhoda a nevýhoda současně, protože tvoříte, přidáváte, měníte, ale většinou zapomínáte ubírat.

Spring ’17 přinesl novou funkcionalitu – Salesforce Optimizer – který projde vaši instanci a tak nějak hrubě ji shrne, abyste věděli, kde věci nejsou úplně správně. Samozřejmě jsem ho tehdy ihned vyzkoušel a z výsledku nebyl úplně nadšený, protože to vlastně neřeklo nic zázračného.

Včera jsem v emailu našel informaci, že byla vydaná verze 1.4 a jaká přináší zlepšení. A tak jsem si hned nechal udělat report a začíná se mi ta věc celkem líbit.

Co Optimizer zjistí

Zjistí věci, které jste schopni zjistit sami, akorát to zabere hodně klikání. Pro každý objekt vám řekne, kolik máte polí/validačních podmínek/workflow/sharing rules/record types/page layoutů a jak daleko jste od nastavených limitů. Kolik uživatelů má administrátorská práva a zda jich náhodou není moc. Kteří uživatelé se nikdy do systému nepřihlásili a kteří před hodně dlouho. Jak jste na tom s profily a permission sety.

To všechno jste samozřejmě schopni zjistit sami, ale zabere to hodně klikání, Optimizer vám to během pár minut pošle emailem.

Pak zjišťuje i věci, které se zjišťují špatně. Která pole se málo vyplňují (Field Trip vám nabízí podobnou funkcionalitu). Která pole na page layoutu se málo vyplňují – toto je novinka a skoro užitečnější, protože uvidíte, že máte obrazovky navržené zbytečně složitě. Kde máte napevno zadané URL adresy, které třeba při zapnutí My Domain budete muset změnit – bohužel tohle zjišťuje jenom v kódu a nikoliv v emailových šablonách (opět novinka). Které custom profily jste nikomu nepřiřadili a můžete je tedy smazat.

Jak to spustit

Zkrátka a prostě není to geniální, ale umí to čím dál tím víc a pokud po vás zákazník chce zpětnou vazbu na jeho instanci, tak je to určitě něco, s čím se dá začít a dále rozpracovat.

Teď už jenom zbývá to spustit a to je velmi jednoduché. Otevřete nastavení a v sekci Monitor najdete Salesforce Optimizer. Na stránce je jediné tlačítko Launch, potvrdíte a pak pár minut čekáte, až vám to emailu přijde report.

Hotovo, teď už zbývá jenom se zamyslet nad tím, co vám to zjistili a pustit se do nápravy chyb.

Leave a Reply