Salesforce a Toggl

O Toggl pro měření času jsem psal už před časem. Pořád ho používám a občas se i podívám na to, co naměřil.

Minulý týden ale ohlásili novinku – jejich tlačítko (Toggl Button Chrome Extension) nově podporuje i Salesforce.

Jupí, chtělo by se zajásat, konečně můžu snadno sledovat i co dělám v Salesforce, nezapomenu na to a nebudu muset ani vyplňovat tolik věcí. Tak jsem si to zkusil, ale moc nadšený jsem z toho nebyl, buď to používám špatně, nebo bych si to představoval jinak nebo prostě jenom nevidím přidanou hodnotu.

Skvělé je, že se tlačítko nabízí v seznamech i vybraných detailech, takže přímo kliknutím se dá spustit stopování času. Název úkolu s v takovém případě převezme z názvu záznamu a můžete ho změnit, stejně jako doplnit projekt a tagy.

Salesforce a Toggl integrace

Pěkné, problém (pro mě) nastává, když se posunu dál. Jakmile totiž přejdete na jinou stránku, tak se informace o spuštěném záznamu ztratí a dalším kliknutím na tlačítko vytvoříte další záznam. Maglajz nad maglajz mi z toho vzniká a vůbec nevidím, kdy vlastně čas stopuji a kdy ne.

Možná to bude mít použití pro vás, třeba pracujete vždy nad jediným záznamem a stránku neobnovujete; telefonujete a píšete poznámky do otevřeného dokumentu či něco jiného. Zkuste a uvidíte.

Leave a Reply