Salesforce a Evernote

Logo Evernote Používáte Salesforce. Používáte Evernote. A litujete, že musíte mít dvě oddělená místa, mezi kterými přepisujete věci.

Nemusíte – propojení existuje. Není ideální, ale trochu vám pomůže.

Podmínky

Evernote musíte mít v business edici, která umožňuje synchronizovat vaše poznámky na web. Salesforce musíte mít Group edition a lepší, která umožňuje instalovat aplikace z AppStore. No a konečně musíte nainstalovat a nakonfigurovat příslušnou aplikaci.

Co to umí

Umí to tu základní věc – propojit vaše poznámky k jednotlivým záznamům v Salesforce, takže je snadno dohledáte a záznamy ze schůzek nemusíte přepisovat z jednoho místa na druhé. Kvůli tomu jste to přeci chtěli, ne?

Způsob práce je jednoduchý – na příslušném záznamu kliknete na všechny položky Evernote, které se ho týkají, a aplikace si je spáruje. Přehledně vidíte, které jste ještě nespárovali, takže je nemusíte moc hledat.

Umí to vyhledávat přímo ze SF v Evernote, což úplně netuším, proč byste používali, ale můžete. A také přímo odtud můžete zakládat nové poznámky.

Integrace Salesforce a Evernote

Celý popis naleznete na blogu Evernote.

Co to neumí

Vazba existuje jenom z jednoho směru – ze Salesforce směrem do Evernote. V Evernote bohužel nevidíte s čím máte konkrétní poznámku spárovanou ani spárování nemůžete přímo odtud provést. Což je trochu škoda, protože musíte vždy na web SF, zas na druhou stranu to pravděpodobně výrazně zjednodušilo implementaci.

Evernote nepoužívám, co OneNote?

Pokud místo Evernote používáte Microsoft OneNote, pak to máte trochu horší. Můžete využít (placený) Zapier, který umí uložit všechny poznámky vytvořené v Salesforce do OneNote. Můžete zkusit získat pozvánku do Cloudpipes, který má také nějakou integraci. A to je asi tak všechno, co v tuto chvíli existuje.

1 komentáře

  1. Hi Martin,

    Thanks for the kind mention. I just want to let you know that Cloudpipes is now publicly available, and you no longer need an invitation to use it. Let me know if I can help.

Leave a Reply