Rádi si hrajete se Salesforce? Vyzkoušejte funkce v pilotu

Každou verzi Salesforce je to stejné – ohromné release notes, které u spousty věcí mají napsáno (Beta) a u dalších (Pilot). A kromě toho spoustu věcí ani nezmiňují.

Beta věci jsou věci, které už jsou skoro vhodné do produkce, ale ještě tomu trochu chybí. Funguje to, ale nemusí to být na 100 %. Aktuálně je to třeba Lightning for Gmail, který má ambice nahradit Ebstu, Salesforce Inbox nebo Cirrus Insight. I když vlastně úplně ne, protože tyto produkty fungují i s „obyčejným“ Gmailem, tato věc jenom s tím placeným pro firmy a jenom v Chrome. Nebo Skype for Lightning případně Console v Lightningu.

Pilotní funkcionality jsou pouze pro vyvolené. Musíte se přihlásit do příslušného programu a souhlasit s dalšími podmínkami. Spring ’17 mezi pilotní funkcionality zmiňuje třeba šifrování dat v Chatteru, dynamické skrývání polí ve Flow nebo Bulk API 2.0.

Ve skutečnosti je ale těchto pilotních funkcionalit řádově víc, vyšší desítky pro každou verzi. Pokud vám tedy nestačí skrývání polí jenom ve Flow, ale chcete je skrývat i v normálním page layoutu, hrát si s BigObjects, mít novou Lightning Consoli dřív než ostatní, v related listech dělat hromadné akce (jako jdou v normálních pohledech) máte možnost požádat svého obchodníka o zařazení do příslušného pilotního programu.

Historie ukázala, že budoucnost patří Lightningu, ale některé věci vás mohou od přechodu odrazovat. Pilotní funkcionality z vás sice udělají pokusného králíka, ale na druhou stranu vám mohou odstranit vaše bloky a posunout k přechodu dříve. A toto se netýká jenom přechodu na Lightning, vědět o dostupných pilotech se zkrátka může vyplatit. Pokud budete mít čas si s nimi hrát.

 

Leave a Reply