Prosincové novinky z Lotusu

Asi nejočekávanější událostí prosince bylo vydání verze 8.5, což se bohužel nepovedlo. Už to vypadalo, že ještě před Vánocemi vyjdou, ale pak IBM usoudila, že se o ně před Vánocemi nikdo nebude moc zajímat a nechala to až na leden, konkrétně to dle Petra Kunce bude 6. 1. A jaké nám to přinese novinky popisuje Reviewer’s Guide.

Software pro spolupráci jsou hitem IBM a všude se tím chlubí, tak je fajn si přečíst, že tím třeba uspoří 700 000$ každý měsíc jenom na výdajích za cestování. Při té příležitosti vyšel také krátký dokument pro manažery o možnostech Lotus Sametime – hezké čtení (mimochodem vyšla verze 8.0.2, která už má integraci s MS SharePoint Serverem). Chris Miller se ale správně zamýšlí, zda těch možností, kde sdílet znalosti a informace, není trochu moc a vlastně moc lidí netuší, kde všude informace hledat.

Který Quickr zvolit – ten pro Domino nebo J2EE? Rozhodnutí není úplně jednoduché a bohužel možnosti obou verzí se dost liší.

7 věcí, které by každý manažer měl vědět o Lotus Notes – pěkné čtení, které navíc vyšlo na CIO.com, takže by mohlo trefit tu správnou cílovou skupinu.

Lotusphere se nebezpečně přibližuje a IBM proto připravila speciální stránkou se spoustou novinek a informací, má v plánu použít Twitter a založila i skupinu na LinkedIn (mimochodem se zajímavým tématem jak předat informace lidem, kteří se nezúčastní).

A na konec zajímavost ze světa Twitteru. Pořád jsem ten nástroj úplně nedocenil, ale možnosti jeho rozšiřování mě začínají fascinovat – přispívat pomocí něj na charitu už je také možné.

Pro programátory

Pro vás toho dnes moc nemám (překvapivě :)) – pouze dva články od Ulricha Krause o získávání dat z pohledů, které se mohou hodit – víte třeba jak získat z pohledu celkový součet hodnot nebo součet u příslušné kategorie?

Pro administrátory

Věděli jste jaké je pořadí akcí, které router provádí nad došlým emailem?

Jak automaticky doinstalovat klientům podporu jednotného přihlášení?

Pokud chcete vašim manažerům udělat dobře a spojit jim kontakty z několika míst, BlackBerry a podobných věcí, Bill vám na to napsal udělátko.

Do sedmiček šlo klienta nakopírovat na stanici a fungoval. Od verze 8 to dle všeho začíná být otázka, i když pokud sedí cesty, tak by to jít mělo.

Ve verzi 8 už OutOfOffice probíhá pomocí speciální služby a nikoliv agenta, ale co je třeba udělat proto, aby to tak začlo fungovat?

Learning Plug-in – to by se vašim uživatelům mohlo hodit, ještě tak to mít v češtině (nebo že by to v české verzi česky bylo?)

Zkontrolujte si, zda opravdu na vašich serverech máte zapnutou kompresi přenášených dat – nemusí tomu tak být.

Leave a Reply