Promítání Kalifornie – Zlatý stát USA

Pokud dnes večer od 19 hodin nemáte co dělat, tak doporučuji vyrazit do KC Novodvorská, kde Martin Loew promítá své snímky ze slunné Kalifornie.

Většina těch fotek je prostě úžasných, krásně probarvené a hlavně doprovázené skvělým povídáním plným zážitků a informací. Spousta těch vyfocených věcí vypadá tak normálně, dokud se nedozvíte rozměry. Tak třeba Golden Gate Bridge v San Franciscu vypadá i na fotce velký a dlouhý. A pak je tam detail na nosné lano, kdy se dozvíte, že jeho průměr je 93cm. Další je hezký záběr na sekvojovec v lese (rostou totiž většinou osamoceně uprostřed lesa), kam se ze sekvojovce vešel jenom kmen a les vypadá jak křoví kolem stromu. A nakonec dva snímky z Yosemite National Park. První je na vodopád z dálky, vypadá hezky a prý měří 480m. Pěkné, na dalším snímku je vyfocen z jiného úhlu a je vidět celý. Tak tam se dozvíte, že 480m měří jeho horní část, pak je prostřední, která měří 100m a nakonec ta spodní se svými cca 250m. A pak je detail na ten mech na skále uprostřed vodopádu a ejhle – on je to les a za ním to vypadá jak Vltava v Praze, která neteče vodorovně ale svisle. Úplné finále je nějaká skalka za řekou, snímek vypadá naprosto úžasně a ta skalka má prý 1000m na výšku kolmé stěny.

Záležitost je to na celý večer – od sedmi do desíti a uteče to tak rychle, že tomu ani nechcete věřit. Ještě jednou – doporučuji.

Leave a Reply