Prezentace z Lotusphere – jsou tam zajímavé!

Sdílení prezentací z Lotusphere 2010 Před čtrnácti dny jsem upozorňoval na možnost získat prezentace z Lotusphere 2010 a než článek vyšel, tak už ona možnost zmizela – poptávka byla moc velká.

Nicméně jsem se zapojil včas, prezentace získal a konečně měl čas je i částečně projít a vypsat si ty nejzajímavější. Zajímavé je sledovat už jenom jejich názvy, respektive témata, kterým se věnují. Přirozeně jsou to novinky v LN jako xPages či DAOS, ale hodně prezentací je zaměřeno na Quickr, Sametime či WebSphere Portal. Obecně mám pocit, že LN samotné jsou trochu v pozadí a je tam hodně i o dalších produktech, což je jenom dobře.

A které konkrétní prezentace zaujaly mě? Vynechal jsem v podstatě všechny programátorské i ty věnující se jiným produktům než LN a bral to hlavně po administrátorské stránce. Takže tady jsou ty, které mě chytly za oči:

  • AD101 – IBM Lotus Domino Designer Full Spead Ahead
  • BP102 – Adminblast 2010 over 60 Tips in 60 Minutes – Paul Mooney je ďábel, ale tipy má skvělé, skoro povinná prezentace pro všechny adminy
  • BOOT101 – Domino 8.5 Administration – pokud chcete začít s administrací, je to pro vás
  • BOOT102 – The A-Z of IBM Lotus Domino Security – nabitá informacemi a obávám se, že i pokročilí admini v ní najdou věci, které nedělají a dělat by měli
  • BP303 – Project Management Jedi Mind Tricks
  • ID210 – What’s new in IBM Lotus iNotes 8.5.1 and Beyond – tady mě některé věci vysloveně šokovaly – třeba že iNotes používá o 19% méně přenosového pásma než plný klient a o 15% méně paměti na serveru (ale víc procesorového výkonu, což je jasné)
  • INV107 – An Oral History of IBM Lotus Notes The First Twenty Years – nic zvláštního, ale nádherně graficky ztvárněno, člověku to opravdu ukáže, jak se ten vývoj posouval a jak dlouho je vlastně tenhle produkt už na trhu

Pokud chcete prezentace získat i vy, začínám je sdílet na Dropboxu. Po zkušenostech to asi není ideální místo, ale je připravené a snad bude v malém fungovat. Pokud nemáte, založte si tam účet a formou komentáře zadejte požadavek, abych vám adresář nasdílel – vyplněná emailová adresa je povinná, protože na tuto adresu sdílení provedu (a nebojte, vidět na stránkách nebude a já ji také nijak nezneužiji).

1 komentáře

Leave a Reply