Povídání na konferenci Lotushow

Společnost PosAm pořádala na začátku října pro své zákazníky tradiční konferenci Lotushow, což je takové Lotus Symposium v malém, ale pod taktovkou partnera namísto IBM. Pozvali mě jako guest speakera (to se ale opravdu špatně překládá :)), abych jim popovídal něco o Novém Zélandu a promítnul nějaké fotografie.

Dělají to tak každý rok, konferenci vždy zahajuje někdo úplně mimo obor IT povídáním o cestování a dalekých krajích. Prý to má úspěch, lidé se odpoutají od pracovních problémů a svých běžných starostí, chvilku zrelaxují a pak se s nadšením vrhnou na prezentované novinky.

Snad se líbilo i letošní povídání, náš oblíbený skok z vodopádu měl úspěch, účastníci dostávali DVD s filmem Nový Zéland očima kajakářů a věřím, že si ho doma pustí a pořádně užijí.

Konference jako taková přilákala přibližně 70 účasntíků, kteří se dozvěděli o novinkách ve verzi 8.5.1, něco o Lotus Connections, Lotus Foundation (sklidil hned několik otázek, takže zjevně zaujal), Lotus Sametime, Quickr i Traveler. Nabito informacemi, prezentátoři jak z PosAmu tak ze slovenské IBM.

Jenom velká škoda, že se konference udála takřka přesně týden před uvedením LN 8.5.1 na trh, takže byl neuvěřitelný problém získat poslední beta verzi, ale i to se na poslední chvíli zvládlo. Bohužel byla někdy z června, takže to nebyla žádná krása, ale většina novinek tam byla a tak jsme mohli zvesela prezentovat.

Pokud snad také pořádáte nějaký seminář a přemýšlíte, jak ho oživit, možná cesta úplně nesouvisejících přednášek je jednou z možných. A protože lidé dostávají dárky rádi, tak ta DVD třeba potěší.

Leave a Reply