Počasí ve světě

Jak se opět blíží zima (konečně, hurá), tak se i já začínám dostávat pomalu ale jistě do té správné lyžovací nálady. A když tak vzpomínám na každoroční plánování kdy a kam vyrazit, tak si hlavně vzpomínám na problém jak zjistit, jaké je v mém vysněném místě aktuální počasí a jaká je jeho předpověď.

Weby jednotlivých středisek bývají velice pěkně zpracovaná a i tu předpověď počasí tam člověk nakonec najde, občas ale musí hledat trochu víc, než by chtěl, občas se té předpovědi nedá věřit a když k tomu připočtu, že spousta těch stránek se nedá přepnout z němčiny, tak mě vždycky pěkně vystresují, než najdu co chci.

Tomu by snad částečně mohl být konec – našel jsem český server s aktuální předpovědí počasí, hezky rozdělených po jednotlivých zemích a jejich podoblastech. Pravdou je, že tam nejsou země všechny, třeba náš výlet do jižní Afriky by se sledoval těžko, přestože třeba Namibie tam zrovna uvedena je.

Vlastní data server zjevně přebírá z Weather.com, ale jejich český překlad spoustu lidí může potěšit. Kdyby se tam tak ještě přes zimu objevily informace o stavu sněhové pokrývky, tak bych skákal radostí a odkaz na lyžařská střediska v dané oblasti by také potěšil. Vyšperkovat to ještě přímými odkazy na tamnější webové kamery (což by asi byla neuvěřitelná práce) a bylo by tady jediné místo, se kterým bych mohl konzultovat své plány.

A teď si jenom představte tu šanci najít si místo, kde bude za dva dny třeba sluníčko a vyjely by všechny místa, kde je to v předpovědi. Chápu, měl bych se trochu vrátit na zem, ale hýřit myšlenkami je fajn a pomáhá to rozvoji 😉

Pro mnohé může být super provázání některých oblastí s informacemi o dané oblasti (tedy těch, týkajících se počasí) i odkazy na konkrétní zájezdy do daného místa, kdy se vždy nabídne pár zájezdů a člověk si může vybrat. Tedy pokud má zrovna štěstí, některé oblasti přirozeně zájezdy pokryté nejsou, ale to neva. Skvělé jsou také informace o okolních oblastech, člověk nemusí tolik hledat na mapě a může si to proklikat tady.

Nalaďte prohlížeč a začněte si plánovat dovolenou podle toho správného počasí alespoň prstem po mapě. Tedy počítači.

Leave a Reply