Platební karta na cesty

Když jsem objevil TransferWise byl jsem nadšený – slušná úspora na každém vyměněném euru. Jenže jak toho využít na dovolených?

Vyrážet před každou dovolenou do směnárny a tahat to v hotovosti se mi už nechce a že platební karty nedávají zrovna skvělý kurz jsem si také zjistil.

Number26.de

Naštěstí jsem na TravelBible našel článek o německé bance Number26. Ta nabízí zdarma vedení EUR karty a účtu i zdarma výběry z bankomatů. Krása a mám pocit, že v Česku jsem na tak výhodné nabídky nenarazil.

Správně byste tedy měli bydlet v Německu, Rakousku, Slovensku a dalších zemích, kde aktuálně fungují. Ale ono bohatě stačí v tom registračním formuláři jednu z těch zemí zvolit a platební kartu si nechat zaslat na adresu v dané zemi.

Píší, že účet je zřízen během osmi minut, mě to trvalo přes celý víkend, což ale asi bylo způsobeno tím, že jsem ho o víkendu zakládal. Karta dorazila během pár dní, přes TransferWise jsem si tam poslal peníze za krásných 27,02Kč/€ a mohli jsme vyrazit na dovolenou.

Internetové bankovnictví Numbe26.de

Placení šlo samo, výběry z bankomatů byly zdarma, přesně jak slibovali. K tomu nádherná mobilní aplikace.

A šetřil jsem celkem dost. Kdybych vyměňoval eura ve směnárně před dovolenou, tak bych na každém € zaplatili o dvacetník víc. Ještě bych si navíc musel udělat výlet do směnárny a bát se, aby mě neokradli. Platební karta od mBank účtovala na každém € o 70 haléřů víc (nutno dodat, že karta Svět má výrazně lepší kurzy než ta moje World, s tou by to porovnání vyšlo jinak). Vzhledem k tomu, že jsme v těch skoro deseti lidech utratili pár tisíc euro (ubytování, permice, jídlo, benzín) tak těch pár ušetřených stokorun jako když najdeš.

Za mě dobrý. Spojení TransferWise a Number26 je kombinace, která se mi pro cesty po Evropě dost líbí. Jak to řešíte vy?

PS: pokud si chcete účet založit také, budu rád, když dáte dopředu vědět. Pošlu vám pozvánku a dostanu drobnou odměnu 🙂

5 komentáře

    • Pozvánka poslána, díky. Já si to nechal přeposlat přes zNemecka.eu a v pohodě. Ale asi čím víc různých adres bude tím lépe. Případně to jde poslat i ze Slovenska, pokud tam je větší šance mít kamaráda.

  1. Zdravím,

    Nyní už přeposílání prý nelze, ale už mají i v nabídce Slovensko, takže já si to nechal poslat ke kamarádovi a vše prošlo. Jinak souhlasím, že účet nemá v českých hájích obdoby, dobíjím přes N26 veškeřé P2P platformy – vše je zdarma v rámci EU. Výběru zdarma po celém světě, to je to co si v ČR můžeme zatím nechat jenom zdát. Za mě maximální spokojenost (půlroční zkušenost)

Leave a Reply