Offline je fajn

Offline Je to měsíc co nepoužívám internet v mobilu. Po asi 10 letech celkem výrazná změna, kterou nicméně hodnotím převážně kladně.

Do té doby jsem byl zvyklý, že kdykoliv přišel nový email tak jsem si ho mohl rovnou přečíst a vyřídit nebo smazat, takže když jsem se pak dostal k počítači, mohl jsem se věnovat jiným věcem. Stejně tak super bylo kontrolovat sociální sítě, když neměl člověk co dělat. Nebo si kdykoliv cokoliv najít na internetu, podívat se na mapu a spousta dalších užitečností, které určitě všichni znáte.

Bez něj je to taky super – žádné okamžité čtení emailů, hezky dvakrát či třikrát týdně pustit počítač a s rozmyslem vyřídit vše co se nahromadilo a odložit to, co ještě počká. Žádné trávení času čtením sociálních sítí, což zvláště v uplynulém měsící bylo stejně o ničem. Krásný další krok k odtržení od všech aktuálních a nezbytných novinek, k čemuž nám už před lety hodně pomohlo vyhození televize.

Popravdě řečeno mi to většinu času ani nechybí. A pak přijdou ty okamžiky, kdy si člověk uvědomí, že to vlastně bylo fajn:

  • když potřebujete okamžitě sdělit něco zásadního na facebooku
  • když vyrazíte na schůzku a cestou si uvědomíte, že vlastně přesně nevíte kam nebo nemáte na protistranu telefon – jasně, že to bylo vše napsáno v tom emailu
  • když by se hodilo něco dohledat na internetu
  • a v pár dalších okamžicích

Tak teď trochu váhám – zůstat odtržen nebo se zase připojit? Hmm.

1 komentář

Leave a Reply