O Salesforce s Pavlínou Preissovou

V sérii „O Salesforce s …“ jsem si dal za cíl během celého roku vyzpovídat alespoň 52 lidí, kteří se v České a Slovenské republice pohybují okolo Salesforce. Jedno, zda jde o lidi od partnerů, zákazníka nebo dokonce někdo přímo ze Salesforce. Máte tip na někoho, koho bych měl určitě vyzpovídat? Sem s ním! děkuji

Další v sérii mých rozhovorů s lidmi ze Salesforce komunity je Pavlína Preissová, která prý se Salesforcem pracuje teprve rok, ale z předchozích rolí má zkušenosti s konfiguraci a podporou v oblasti e-commerce a marketingových nástrojů.

Jak ses k Salesforce dostala a jaká je tvoje role?

Náhodou, na doporučení bývalého kolegy. Pracuji jako System Admin poměrně velikého orgu. Salesforce mě okamžitě zaujal svou chytrostí a dostupnosti.

Jak se vzděláváš, které zdroje doporučíš?

Trailheads, SF dokumentace, SF community, webinare, interni workshopy, Google, blogy. Salesforce má skvělé zdroje

Jak se díváš na certifikační zkoušky, máš pocit, že je důležité je absolvovat nebo žádný test praxi nenahradí?

Z mého hlediska ano, udávají určitý standard. Praxe je samozřejmě důležitá ovšem nelze podceňovat teorii. Jsou to znalosti, které nám dávají širší rozhled a nadhled.

Oddělila bys tvrdě administrátory od vývojářů nebo je fajn, že se to prolíná? A prolíná?

V orgu ve kterém pracuji je funkce administrátora limitována pouze na deklarativní změny, role vývojáře je oddělena. To je dáno velikosti orgu, v menších organizacích je podle mě prolínání přínosem.

Používáš aplikace třetích stran? Která je ta nejoblíbenější?

Ano, např Conga, Workbench, Config Workbook

Jedna funkce, kterou máš nejraději?

Chatter

Kdyby sis mohla přát jednu věc, kterou by Salesforce mohl od zítra nově dělat, co by to bylo?

Vlastně teď ani nevim, většinou když si říkám, že by bylo fajn kdyby něco takhle fungovalo tak je to v dalším releasu anebo už to tak dávno funguje a jen jsem na to ještě nepřišla.

Lightning – co tě přitahuje/odrazuje? Doporučila bys zákazníkům přechod?

Přitahuje, baví. Samozřejmě vidím nedostatky, ale taky neustálý vývoj.  A přechod rozhodně ano. Nezanedbat přípravu a neotálet.

Ta Salesforce nebo ten Salesforce?

Ten

 

Leave a Reply