O Salesforce s Miroslavem Zemanem

V sérii „O Salesforce s …“ jsem si dal za cíl během celého roku vyzpovídat alespoň 52 lidí, kteří se v České a Slovenské republice pohybují okolo Salesforce. Jedno, zda jde o lidi od partnerů, zákazníka nebo dokonce někdo přímo ze Salesforce. Máte tip na někoho, koho bych měl určitě vyzpovídat? Sem s ním! děkuji

Další v sérii mých rozhovorů s lidmi ze Salesforce komunity je Miroslav Zeman ze společnosti Letmo.

Úspech spoločnosti Letmo SK sa zakladá na jednej podstatnej filozofii – celoživotnom partnerstve s klientom. To je princíp, ktorý presadzujeme, ktorému podriaďujeme našu prácu a ktorý nás odlišuje od ostatných. Snažíme sa vytvárať životnú zmenu. Uľahčiť štúdium, umožniť úspech v práci, začleniť sa do kolektívu, viesť plnohodnotný život.

Jak ses k Salesforce dostal?

Salesforce jsem zahlídl někde na webu a pak se o ně zajímal dál. Předpokládám, že díky Pardotu apod. mne potom zahrnuli do pozvání na akci v Bratislavě a Praze. Tam jsem se hecnul a řekl, že to chci, bylo to dost mimo naše možnosti financí, ale risknul jsem to a během krátké chvíle nám to umožnilo vidět více do financí, zejména tvorby zisku na jednotlivé zakázky a dle jednotlivých obchodníků. Bolelo to, ale úspory/vyšší zisky to začalo generovat rychle.

Dokážeš si tipnout, kolik procent funkcionality používáte?

Když vidím ty možnosti, tak jedeme tak na 20% možností SF, ale je to způsobeno i tím, že u některých vychytávek (třeba ten Pardot) je cena fixní a pro velkou firmu to není tolik jako pro náš sedmičlenný tým.

Kdyby sis mohl přát jednu věc, kterou by Salesforce mohl od zítra nově dělat, co by to bylo?

Nově/jinak by mohl SF dělat CPQ – není to příjemně integrované a vlastně to byl nákup z nutnosti – editace vzhledu std. formulářů je zoufalá a totálně ostudná pro tak velký produkt. Taky nechápu, proč ustoupili/nerozšiřují funkce na Apple Watch.

Chystáte přechod na Lightning? Co vás přitahuje/odrazuje?

Do Lightningu vždy trochu nakoukneme, ale pořád se stahujeme zpět do Classicu – asi nás donutí více používání v terénu

Ta Salesforce nebo ten Salesforce?

Ten Salesforce, protože ten Síla 🙂

Leave a Reply