O Salesforce s Janou Šeketovou

V sérii „O Salesforce s …“ jsem si dal za cíl během celého roku vyzpovídat alespoň 52 lidí, kteří se v České a Slovenské republice pohybují okolo Salesforce. Jedno, zda jde o lidi od partnerů, zákazníka nebo dokonce někdo přímo ze Salesforce (ti to prý mají zakázané). Máte tip na někoho, koho bych měl určitě vyzpovídat? Sem s ním! děkuji

Další v sérii mých rozhovorů s lidmi ze Salesforce komunity je Jana Šeketová ze společnosti MSD, která je krásnou ukázkou toho, že se Salesforce může začít každý a získat díky tomu fajn práci.

Jak ses k Salesforce dostala a jaká je tvoje role?

Salesforce a já to je docela krátká “story” asi tak 6 měsíců, když jsem po mateřské dovolené hledala práci, v MSD mi nabídli pozici Technického specialisty, podmínkou bylo seznámit se SFDC a vypracovat jednoduché zadání s použitím custom objects, takže jsem po nocích studovala a zkoušela …až se to povedlo. Pracuji v skvělém týmu, máme na starosti konfiguraci a vývoj SFDC pro víc než 35 zemí kde MSD působí.

Jak se vzděláváš, které zdroje doporučíš?

Zdrojů je hodně, času málo, někdy jsou nejrychlejším zdrojem moji kolegové kteří mají daleko víc zkušeností než já, někdy prostě využiju admin.salesforce.com, Trailhead … někdy starý dobrý google.com. Závisí to od toho jak hluboká je moje neznalost.

Jak se díváš na certifikační zkoušky, máš pocit, že je důležité je absolvovat nebo žádný test praxi nenahradí?

Vlastní chyby jsou nejlepší praxe, já jsem ještě ve stádiu, kdy se každý den něco učím, ale to mě na tom baví nejvíc. Certifikační zkoušky u mě rozhodně mají smysl, začala jsem procházet jednotlivé sekce abych zkoušky zvládla, v MSD máme ze strany managementu v tomhle podporu. Je pravda že učit se o některých komponentech Salesforce, když je vůbec nepoužívám, není tak motivující a efektivní.

K čemu Salesforce používáte, je to pro vás klíčová aplikace nebo jedna z mnoha?

Jedna z mnoha a dost důležitá.

Dokážeš si tipnou, kolik procent funkcionality Salesforce používáte?

Velice hrubý odhad 20%. Využíváme také Veevu, která je šitá na míru pro Pharma oblast.

Používáte v Salesforce aplikace třetích stran? Která je ta nejoblíbenější?

Určitě jo, je jich hodně, osobně jsem zkoušela před časem getfeedback.com a byla jsem mile překvapená, jak jednoduše se používá.

Jedna funkce, kterou máš v Salesforce nejraději?

Chatter

Kdyby sis mohla přát jednu věc, kterou by Salesforce mohl od zítra nově dělat, co by to bylo?

Možnost zvýraznit sekce na page layoutu bez kódování.

Jak držíte krok s rychlým rozvojem funkcionality Salesforce, zavádíte nové funkce tak jak přicházejí nebo vás nové funkcionality nezajímají?

Pravidelně diskutujeme s kolegy z jiného oddělení, jaké nástroje používají, v těchto případech často narazíme na tyto novinky, někdy přijdou i samotní uživatelé s tím že by nějakou novinku chtěli zkusit protože o ní někde slyšeli …

Co vás přitahuje/odrazuje od přechodu na Lightning?

Fakt že ne všechny komponenty jsou 100 % suportované a čas, který vyžaduje důsledné testování.

Ta Salesforce nebo ten Salesforce?

Leave a Reply