Novinky ze světa SharePointu v říjnu

Tak nejdřív ty věci, které nesouvisí přímo se SharePointem. Nové rozhraní Office 2007 spoustu lidí štve (a mě se začíná celkem líbit), v každém případě Microsoft vydal udělátko, které umožňuje vyhledávat potřebné příkazy. Michodem ty jejich Office Labs vypadají pěkně, pár produktů vás zaujmout může.

Deset nejlepších tipů pro Communicator 2007 se dá určitě využít i pro Sametime a některé jsou zajímavé – třeba dávat lidem pouze svou pevnou linku a tu si přesměrovávat na mobil.

Microsoft také studentům nabízí možnost stáhnout si software, který na škole používají – krásná nabídka.

SharePoint Pedia, aneb co se kde šustlo o SharePointu a zní zajímavě.

Jedna z mých největších hrůz, aby SharePoint pouze nenahradil síťové složky a za chvíli v něm také nebyl nepořádek. Pár tipů je shrnuto přímo v článku, na další podrobnosti se odkazuje (a ty jsou snad ještě zajímavější.

Master Calendars nebo snad sdružené kalendáře v češtině – myšlenka, jak do jednoho místa psát víc různých typů události a mít možnost je zobrazit jak dohromady tak zvlášť. Řeší to pomocí různých content typů, přemýšlím, zda není jednodušší přidat obyčejné políčko a filtrovat to podle něj. V každém případě k dispozici jsou přesné detaily i s ukázkou, jak to udělat.

Jak optimalizovat prostředí pro SharePoint? Krátké, stručné a snad to výkonu pomůže. S tim souvisí i Best Practices centrum přímo na stránkách Microsoftu.

Závěr dnešního krátkého přehledu patří těm pokročilým – začal vycházet seriál o tom, jak uzpůsobit SharePoint obrazu svému a je to taková vyšší dívčí.

Leave a Reply