Novinky ze světa SharePointu

První sbírka toho zajímavého, co jsem našel ve světě SharePointu. Popravdě řečeno zajímavých odkazů jsem našel tuny (asi jako každý kdo začíná s něčím novým), ale tady se podělím pouze s těmi, které vyšly na blozích v červenci.

SharePoint a logy, něco co mě trápilo zatím asi nejvíc. Dost často vidím obrazovku Unknown Error, ale co se za ní opravdu skrývá? Jde to zjistit a to je dobře.

Nástroje na změnu vzhledu jsou další zajímavostí spolu s informací o tom, že by se vzhled měl měnit pomocí Features (tak tenhle článek jsem vůbec nechytil, zjevně o architektuře MOSS nemám ani šajnu) nebo popis CSS souboru, který se používá pro vzhled.

Série webinářů na téma jak snadno v SharePointu vyvíjet vypadá taky fajn.

Course Manager na podporu e-Learningu a je to zdarma? To zní dobře, e-Learning by se snad už opravdu mohl rozjet (i když to chce dost velkou odpovědnost ze strany školících se). A ještě jedna šablona, která by měla fungovat i ve WSS. A ještě jsem našel zdarma webpart pro oznámení, které funguje na globální úrovni, což se mi líbilo, protože to bude vidět na jednom místě (což normálně není jak jsem pochopil).

SharePoint a Domino jde samozřejmě spojit dohromady pomocí SSO, což je dobrá zpráva alespoň pro fandy jako jsem já. Tedy, funguje to pouze na 32-bitových systémech, áááhh.

Agilní vývoj a MOSS – prezentace je pěkná i obecně a stojí za to ji zkouknout.

Workflow a šablony emailů, které je možno znovu použít. Mám rád věci, které jdou znovu použít.

Při vytváření stránky je možné předvybrat rozvržení, které má být použito, což je dle mého super, protože o tom pak člověk nemusí moc přemýšlet.

Na CMS Matrix vyšlo nějaké srovnání nástrojů pro publikování na webu a jak je vidět, tak né vše co je tam napsáno je pravda.

A na závěr pokud snad nevíte jak to vypadá v Microsoftu tak máte možnost shlédnout video nebo se tam jít podívat osobně.

Leave a Reply