Nemám čas!

Také používáte ta úžasná slova „Nemám čas“ kdykoliv chcete, aby vás lidé neotravovali? Nebo vlastně pořád, protože ho opravdu nemáte? A zamysleli jste se někdy tam tím jaké by to bylo, kdyby to bylo jinak?

Nemám čas učit se nové věci

Pokaždé, když přijde něco nového, tak to přináší nové možnosti, kterého mohou ale nemusí šetřit čas. Chce to jenom věnovat chvíli studiu návodu, abyste zjistili, že všechny ty věci co ze zvyku nějak děláte jdou dělat jinak a mnohdy výrazně lépe.

Too busy to improve, created by Hakan Forss

Tím vaším „Nemám čas“ jste ušetřili 20 minut čtení manuálu, přičemž jste mohli ušetřit třeba polovinu času při tom co musíte udělat. Vidím do u střihacího softwaru, u rádia v novém autě, po absolvování kurzu Rozečti.se. To všechno mi ušetřilo hezkou spoustu času, který můžu zabít nějak jinak.

Nemám čas, musím makat

Peníze hýbou světem a když jich máte málo tak musíte makat, abyste jich měli dost. Krysí závod. Přitom by stačilo se někdy na hodinku dvě zastavit a zamyslet se nad svým životem, nad svými financemi. A třeba zjistíte, že něco jde udělat jinak a pak nebudete muset makat a makat, ale budete mít čas i na něco jiného, ubudou vám stresy. Vyděláváním peněz strávíme nějakých 200 hodin (a více) měsíčně (včetně cesty do práce a zpět) a pak nemáme čas se zamyslet, kde je utrácíme špatně?

Nemám čas jít na jídlo

Lidi, kteří nemají čas ani na oběd jsem také poznal. Většina z nich překvapivě nabírala na váze i objemu, asi bude něco na tom, že když jíte 5x denně tak si tělo přestane dělat zásoby, protože ví, že za chvíli zase něco dostane. Navíc si to přiznejte – opravdu během té půlhodinky na oběd něco pořádného uděláte nebo jenom máte čas prokrastinovat?

Na tohle nemám čas

Dočetli jste až sem? Gratuluji, znamená to, že čas máte i když tvrdíte opak. Že když chcete, tak si čas uděláte – jak kdysi hezky napsal i Tomáš Hajzler.

Tak mi věnujte ještě 30 vteřin a napište komentář, při jakých příležitostech nejčastěji tvrdíte, že nemáte čas. A nebylo by lepší si ho někdy udělat, abyste tuto větu již příště říkat nemuseli?

1 komentář

  1. V této souvislosti se mi vybavuje jiná vtipnější fráze typu „nemám čas“ pro situace, kdy někdo přijde nebo zavolá a jako první se zeptá: „Neruším?“
    „Rušíš. Právě jsem nic nedělal a chtěl jsem v tom ještě nějakou dobu pokračovat.“ 😉

Leave a Reply