Nám, nám, narodila se …

Velká tipovací soutěž o okamžik narození prcka a jeho „parametry“ skončila v pátek v noci, takže v sobotu ráno mohl jít klidně ven. Tedy mohla. Klára, naše nejmladší.

Čas ji zapít

Zapomeňte na to, že bych vás pozval do hospody a zaplatil za vás panáky. Naopak – podívejte se ve své oblíbené nálevně kolik stojí váš oblíbený panák a zapřemýšlejte, kolik jich vypijete.

Ceny alkoholu

Máte?

Super, tuhle částku vezměte a pošlete přesně sem – na asistenty pedagogů (tajný kód oslavy je 191771, budete ho potřebovat při zasílání peněz), které vzdělává Člověk v tísni. Vaše játra vám poděkují také.

Asistentů pedagoga je v českých školách stále nedostatek. Na některých již působí, další se je chystají zapojit do výuky v nejbližších letech (mimo jiné i díky novele školského zákona, která vejde v platnost v roce 2016). Tam, kde již pracují kvalifikovaní asistenti a kde vedení školy jejich roli rozumí, dosahují skvělých výsledků.

Ať neříkáte, že jsem škrt, tak na konci května vybranou částku zdvojnásobím (maximálně ale zaplatím 40 000Kč). Pojďte na to!

Vyhodnocení soutěže

Dva lidé tipnuli správně datum, dva se vešli do půlhodinové odchylky od hodiny narození, jeden se přiblížil porodní váze (a pořád mu půl kila chybělo), jediný trefil porodní délku.

23. dubna 4:13 ráno, 4 200g a 50cm délky jsou ty správné vítězné hodnoty. Nejblíže se – s pouhými 11 trestnými body – přiblížil Michal N. (hned první tipující) a Zuzka T.

Na zdraví!

Dary a daně

Pokud nevíte, tak od základu daně si můžete odečíst dary do maximální výše 15 % daňového základu. Minimální částka daru musí činit 1 000Kč případně 2 % základu (podle toho, která částka je nižší). Takže nejenom že nám uděláte radost, pomůžete dobré věci, ale ještě si to odečtete z daní a stát vám příští duben něco vrátí. A to se vám bude určitě hodit 😉

Leave a Reply