Mýtus: Hlavně pojistit živitele!

Živitel rodiny, zdroj: denik.cz Také už vás navštívil pojišťovák s tím, že pokud nemáte pojištěného živitele rodiny, tak byste to měli rychle napravit, protože co kdyby se mu něco stalo? A zamysleli jste se nad tím, jestli by nestálo za to, pojistit i toho druhého partnera (na rodičovské dovolené)?

Ne? Tak přemýšlejte znovu!

Pojistit živitele rodiny je určitě důležité a byť se mi úplně nezdála hodnota práce maminky na mateřské, tak kus pravdy na tom je. Pokud by se jí totiž něco stalo, tak jak budete řešit péči o domácnost a děti?

  1. povolám babičky a ono to půjde
  2. zkrátím úvazek a zvládnu to sám (než najdu náhradu)
  3. zaplatím chůvu a nechám ty starosti jí
  4. dám děti do školky, jíst budeme v restauracích

Super, první varianta možná nic nestojí, ale další ano. Zkrátit uvázek bude mít určitě dopad na vaše příjmy a je otázkou, jak pak vyjdete. Zaplatit si chůvu nebo dát děti do (soukromé) školky vás přijde na takových 15 – 20 000Kč měsíčně a to není málo. Budete na to mít?

Takže?

Takže až budete pojišťovat živitele rodiny, tak se zamyslete ještě jednou a pojistěte i drahou polovičku, pokud chcete ochránit rodinu, tak pořádně. Současně se zamyslete, jestli se pojišťujete správně – článek na Peníze.cz o tom celkem hezky pojednává. Pojištění na stotisíc vás asi nevytrhne, pojistit se na autonehodu zní pěkně a je levnější, ale je malá šance, že k ní dojde.

Leave a Reply