Muži sobě, Zuzana Humpolcová

Obálka knihy Muži sobě, Zuzana Humpolcová Ještě pro NĚJ nemáte dárek? Kupte mu kuchařku!

Není kuchařka jako kuchařka, tahle je speciálně od chlapů pro chlapy. Devět profíků vaří (netradiční) recepty, které zvládnou i amatéři. A to znamená, že by se tomu vašemu mohla líbit, občas v ní zalistoval a někdy něco uvařil.

Tuhle knížku jsme napsali pro muže, kteří mají rádi svůj život, svou práci a svou svobodu, rádi se baví a rádi dobře jí. My takoví jsme.

Celá kuchařka je rozdělená do desíti hlavních témat, podle toho k jaké příležitosti se vaří: sám doma, muži sobě, jako od maminky, po čem ženy touží, snídaně do postele, fotr je lotr, z českých polí a zahrad, pálí!, sladká a majstrštyk šéfkuchaře.

V každém tématu vám každý kuchař ukáže to nejlepší co umí. U každého receptu je (samozřejmě) zřetelně uvedeno co je třeba nakoupit, jak se to udělá (napsáno i pro amatéry) a velká fotka, jak to má vypadat. Skvělé. Ostatně koukněte na ukázky.

Prolistoval jsem, pár receptů vyzkoušel (smažená jablka s tvarohemcísařský trhanec) a k pár dalším se odhodlal a nakoupil ingredience. Musím říct, že spousta těch receptů mi připadá velmi netradičních a budu se ně muset chystat déle. To je samý candát, okoun, krevety, pražma. Pak jsou ty normální jako plněné knedlíky, kynutý knedlík, tataráček, kuřecí paličky, kebab, halušky, kolínko a další radosti. Taky tam jsou zajímavosti – pupek (to zní!), ramen (ano, ramen), pekingská kachna nebo lišky na smetaně.

Zkrátka a prostě průřez tím normální, zajímavým až (pro mě) netypickým. Udělat si závazek a uvařit všechny recepty by byla dobrá legrace, ale asi na to nemám – co vy?

Koupíte v každém slušném knihkupectví.

Je férové napsat, že podobnost příjmení mého a autorky není náhodná. Na druhou stranu první ukázku kuchařky, kterou poslala, jsem jí totálně ztrhal, takže když teď píšu pozitivně, tak to myslím upřímně vážně. A kdo bude chtít autogram autorky, tak ho hned po Novém roce nějak vymyslíme.

1 komentář

Leave a Reply