Microsoft TechNet 2010

Logo TechNet Bez konferencí je to jako bez vody (alespoň u mě) – prostě to nejde. A tak jsem minulý týden zase na nějakou vyrazil, tentokráte na TechNet pořádaný Microsoftem. Probíhala v hotelu Hilton a očekávali přibližně 600 účastníků, což jsem si moc nedokázal představit, kam narvou. Narvali.

Zájem byl ohromný, konference byla dost rychle zcela zaplněna a tak jsem musel vymyslet jiné cesty, jak se dovnitř dostat. Jako ideální se nakonec jevilo stát se dobrovolníkem – práce byla náročná, ráno stát na přístupových cestách a směřovat návštěvníky.

Super zkušenost, postavte se s cedulí před východ metra a uvidíte, jaké pozornosti se vám dostane. Dívají se úplně všichni, snaží se přečíst ceduli a přemýšlí, co ten nápis „Microsoft TechNet“ může znamenat. Někteří čtou pomalu, skoro se zastaví, než ta dvě slova přečtou. A některým jsem opravdu s navigací pomohl. V každém případě být žebrákem asi nebude mé další povolání.

Do Hiltonu všichni zapadli jak po másle, sál byl opravdu velký a to ještě nebyl otevřený úplně celý – v jednom bočním sále byly stánku partnerů (hezky schované, aby tam lidi moc nechodili) a z druhé strany zase část občerstvení (tam naštěstí lidé také moc nechodili, takže se tam dalo rychle najíst).

Úvodní slovo v angličtině od energické Jane Gilson, ředitelky Microsoftu, a pak už nás v průběhu dne čekaly celkem čtyři přednášky na téma serverových technologií Microsoft – System Center Service manager, SharePoint Server 2010 (a Office 2010), Forefront (a Exchange 2010) a SQL Server 2008 R2.

Moderátoři v pauzách sršeli vtipy, prezentující byli všichni kvalitní a i v praktických ukázkách ukazovali, jak to celé funguje.

Zpestření přinesla i soutěž o HTC HD2 a není se co divit. Jen si živě představte následující dialog:

  • Budeme soutěžit o nový mobilní telefon, pravidla jsou jednoduchá – přihlašte se, kdo ho chcete a já jednoho z vás vyberu.
  • Aha, to vám nezní jako férová soutěž, tak uděláme pár změn.
  • Hlásit se smí pouze ti, kteří nemají mobil s Windows Mobile. (část rukou odpadla)
  • Hlašte se jenom vy, kteří jste připraveni svůj mobil rozstřihnout a zničit (další velká část rukou poklesla)
  • Támhle vidím krásný velký displej, chcete vyhrát HTC? Ano? Jste ochoten rozstříhnout svůj starý mobil? Ano? Tak pojďte, vyndejte si SIMku a baterku a jdeme na to.

A tak ho opravdu rozstřihli. Přibližně v polovině střihání chudákovi došlo, že nebude mít z mobilu jak dostat data, ale už se nedalo nic dělat, tak zatlačil slzu a střihání dokončil.

K obídku guláš, jak si většina účastníků v minihlasování před konferencí přála a k tomu točené pivečko a výborné zákusky. Tady se projevilo, že je nás tam 600, trvalo to dost dlouho, než si člověk vystál frontu.

Kdo by chtěl přednášky absolvovat virtuálně tak bude mít šanci, záznam najde na stránkách Microsoft TV někdy v budoucnu. Prezentace jsou dostupné již nyní na stránkách konference a něco málo fotografií v oficielním albu na Facebooku nebo tady u mě nějaké neoficiální.

Leave a Reply