Konference Sutol 2014

Sutol logo Pokud jste to nezaregistrovali, tak na 11. 11. 2014 je naplánována již 6. technická konference Sutol.

Tentokrát konference nestojí příjemných 9 korun českých, ale IBM Domino/Notes verze 9.0.1 zapříčinily cenu 901Kč. Změnila se lokalita (hotel Step) a odpolední sekce se rozdělila na dvě – dobrá zpráva pro všechny adminy, kteří se při vývojářských prezentacích nudili, stejně jako pro vývojáře, kteří nechápali při administrátorských prezentacích. Trochu nevýhoda pro ty, kteří se cítí dobře v obou rolích a chtějí vidět vše. Snad budou k dispozici rozumně udělané prezentace (doplněné o speaker notes), že by byl záznam konference ani nedoufám 😉

Bude to stát za to?

Popravdě řečeno, věřím, že konference bude plná jako vždy. Což bohužel nebývá zapříčiněno její neskutečnou kvalitou, ale tím, že česká komunita jezdí na vše, co se v Česku kolem Lotusu koná.

Když se vypsala možnost přihlásit své prezentace (to jste taky minuli?), tak se nikdo neozval. Když se hlasovalo, které z vypsaných témat chtějí lidé vidět, tak se toho zúčastnila tak desítka lidí. Takže se dal dohromady program, jak nejlépe to šlo.

HP Dalen a jeho prezentace Mail NEXT bude super (alespoň na Social Connections byla), ale bude to obchodnické tlachání, na které budeme všichni s úsměvem koukat a jen málokdo bude věřit, že se s tím brzy v reálu setká.

Novinky v IBM Collaboration Solutions pod taktovkou Petra Kunce budou taky fajn na osvěžení, přemýšlím, kolik se toho od května změnilo. Jak prezentovat Notes/Domino je nezbytné pro všechny, kteří věří, že rozhodnutí managementu mohou zlomit. Novinky v Connections (kdo to vlastně používáte?) a administraci IBM Domino uzavírají dopolední blok.

Pak je klíčový moment dne – svatomartinská husa a kvůli ní (snad) bude stát za to přijít.

Odpolední program zní lépe, pro mě osobně admin sekce. Bezpečnost, ještě jednou bezpečnost, replikace a domain search – ten jsem neviděl používat snad ještě nikoho.

Vývojáři se (pro změnu) vrhnou na XPages a já jsem zvědav, jestli po těch snad 5 letech opakování už je někdo (mimo business partnery) používá a jede v tom.

Bude to krásný

Ale jo, bude to krásný, čeští řečníci budou mluvit česky a ti cizí anglicky, ale to dáte. A nemusíte se alespoň táhnout nikam do zahraničí, takže koukejte se zaregistrovat a dorazit.

Leave a Reply