Konference „Social Business“

Konference IBM nazvaná Business Gets Social se koná již zítra a dost pravděpodobně je opět plná všech, kteří se chtějí dozvědět novinky ze světa IBM a kteří se budou s velkou nedůvěrou dívat na prezentace všech těch „sociálních“ technologií.

Patříte mezi ně a chcete se dozvědět, jak je ve vaší firmě opravdu zavést, čeho se přitom vyvarovat a jak se díky nim změní kultura ve společnosti nebo jak se můžete více přiblížit zákazníkům? Pak je zde konference pořádaná společností DNS (distributor nejen IBM SW) nazvaná Social Business (nebo GetSocial, jak je nazvaná doména a Twitter kanál, případně ještě „Nový svět firemní spolupráce“, jak je možné nalézt na stránce s filozofií konference). Odpovědi na všechny výše uvedené otázky a ještě víc byste se právě zde měli dozvědět.

Konference Social Business

Konference je „dvoudenní“ a placená. První den stíhá přednáška přednášku a mluví tam lidé, kteří by o tom opravdu měli něco vědět. Louis Richardson jako evangelizátor, Petr Kunc jako technolog, který zná potřebné technologie z portfolia IBM, Adam Zbiejczuk, který se v oblasti sociálních sítí stal slavný díky svému působení v mBank. A další, které jsem neslušně vynechal a nezmínil.

Dozvíte se tedy jak vybudovat virtuální týmy, jak podporovat kreativitu ve firemní kultuře, kdo a proč by měl začít s těmi sociálními médii, jak využívat dostupná data a jak najít ty vhodné osobnosti, na které se primárně zaměřit. První den tedy bude plný teorie a řekl bych, že je nabit od rána do večera. Organizátoři si ale zjevně myslí něco jiného a hledají další a další prezentátory, takže ve finále možná budou dokonce dva tracky naráz.

Druhý den jsem záměrně dal do uvozovek – konají se v něm praktické semináře, které sice zní velice zajímavě, ale současně jsou extra placené. Pokud vás tedy finančně vyčerpalo již vstupné na konferenci, musíte se druhý den spokojit s praktickou ukázkou Lotus Connections a to hned dvakrát – dopoledne a pro zopakování i odpoledne. Pokud ale nějaké peníze zbyly, tak rychle vybírejte, který workshop vás opravdu zaujme, protože jejich kapacita je velmi omezená.

Půjdete?

Program je skvělý, přednášející také a hlavně téma je populární. Nainstalovat nástroje podporující sociální sítě ve společnosti (ať už je to Lotus Connections nebo Microsoft SharePoint) je neskutečně jednoduché. Ale přesvědčit lidi, aby je opravdu používali, získat to množství dat, na základě kterého potom opravdu můžete najít potřebné experty v dané oblasti, to je věc, která se dělá hrozně těžko a každá rada je zde drahá.

Pokud to tedy myslíte se sociálními sítěmi vážně a nechcete si je jenom odškrtnout ze seznamu toho, co musíte nainstalovat, pak určitě vyražte.

Leave a Reply