Konec podpory Lotus Notes/Domino 6.5.x

notes65.png Je to tady, onen nevyhnutelný okamžik ohlášený již před několika lety a následně prodloužený, se přiblížil a čeká nás již zítra – 30. dubna 2010.

Pokud tedy používáte verzi 6.5.x tak vám zítra skončí možnost kontaktovat podporu IBM a doufat, že vám s touto verzí poradí nebo na ni vyvinou opravy. Čas upgradu je tady a osobně bych šel až na 8.5, verze 7 už má také ohlášený konec podpory na 30. 4. 2011.

Mimochodem ta stránka s přehledem verzí, kdy se objevily a kdy končí je velice hezká a hodí se.

1 komentář

  1. Zas taková katastrofa to není. Za posledních 15 (či více?) let, co dělám s LN, jsme v žádné firmě (ani v „zahraničí“), kde jsem za ta léta pracoval, podporu IBM (tedy původně Lotusu) v podstatě nepotřebovali. Ne že by nebyly problémy, ale vždy jsme je dokázali nějak vyřešit sami (RTFM ;-)) nebo problém obejít.
    Jednak to svědčí o kvalitě produktu a na druhou stranu i něco o supportu výrobce. Když už jsme od něj nějakou pomoc chtěli, v ČR ani SR dlouhá léta přímá podpora výrobce nebyla. To už spíš poradili nebo něco vyřešili partneři Lotusu (či později BP IBM).
    Koneckonců, pořád máme v provozu jeden Lotus Notes server R4.x s Fax for Domino 4.0. Běží celkem bez problémů i s původní kartou GammaLink (koupena v r. 1996 asi za 100000,- Kč). Až na tom PC něco odejde, asi už těžko seženeme nějaké podobné se sběrnicí ISA. 🙁

Leave a Reply