Komu letos přispět?

kytka Konec roku je skoro za dveřmi, nejvyšší čas přemýšlet, jak letos snížit daně 🙂

Loni jsem podpořil Sdružení TerezaSKV Praha, roky předtím jsem přispíval Pomocným tlapkám.

Letos přemýšlím, komu pomoci. A přitom jsem si uvědomil, že chci podpořit nejenom nějaké vize a hodit neziskovce peníze na hromadu, ať je nějak použije, ale že potřebuji vidět konkrétní přínos, konkrétní věc, kterou pořídí, konkrétní službu, kterou potřebují zaplatit. Že když vidím ten konkrétní, ohraničený a oceněný účel, tak se mi přispívá tak nějak radostněji.

Nebojte se říct o peníze

Jak zaznělo na jednom setkání NeMarketingu, nebojte se říct si o peníze. Vaši fanoušci a příznivci chápou, že je potřebujete, ale dokud je nevyzvete, tak vlastně nemají ten odpichový bod, aby přispěli. Nebojte se.

Za sebe ještě dodávám, řekněte kolik peněz potřebujete a (pro mě ideálně) na co. Možná vás vytrhne tisícikoruna nebo potřebujete miliony. Jasně, má to dva pohledy, možná si lidé řeknou, že takovou částku snadno zaplatí jiní nebo se naopak nikdy nedá dohromady, ta druhá šance je, že si naopak řeknou, hele, to bych mohl dát. A dají.

Máte tip?

Tak co, máte tip, kdo by si peníze letos zasloužil? Proč a na co? Budu za ně rád.

2 komentáře

  1. Já bych řekl, že překvapivá spousta neziskovek vůbec nedává vědět kolik peněz vlastně potřebují a co se za ně dá pořídit. Čest výjimkám.
    Jinak odpracováno v nezisku letos okolo 150 hodin, v každém případě jsem dostal zajímavý nápad na příští rok, tak uvidíme, co z toho vznikne. Začíná těch nápadů být nějak moc.

  2. Odpověď dává většina organizací shopping listem na výběr podle možností dárce. Pomáhá každý dar, protože s ním prověřená neziskovka dokáže podpořit konkrétní projekty (ty velké) nebo jasnou, určenou věc (klidně i jedna maličkost). Takže podle možností doporučuju buď poslat ten milion vybrané organizaci podle tématu, nebo se jít zeptat do nejbližší kanceláře/ubytovny/domova, jestli potřebují tužku (na napsání dopisu), oběd pro klienta (rovnou i uvařit může pomoci) nebo třeba chvíli vašeho času na popovídání. Z daní to neodepíšete, ale inspirujete mnoho dalších 🙂

Leave a Reply