Kniha roku 2013

S koncem roku se trochu roztrhl tipy na knihy, které si musíte přečíst. Četl jsem tipy Roberta Vlacha, Michala KašpárkaPetra Koubského (ten je nejdelší).

Sám jsem toho loni přečetl taky celkem dost – nějaké odborné, pár životopisů, dost sci-fi (Lost Fleet a Honor Harrington) a také spoustu Verneovek. Mimochodem věděli jste, že nepsal jenom ty „sci-fi“ jako je 20 000mil pod mořem, Cesta na Měsíc, Ocelové město a další; ale taky jasnou červenou knihovnu? Los č. 9672, Zelený paprsek nebo Milionář na cestách jsou jasnou ukázkou.

Moje kniha roku

Mojí knihou roku se ale stala knížka, do které bych to původně vůbec neřekl. Koupili jsme ji loni na dovolené na Šumavě a rok ležela založená.

Obálka knihy Matýskovo putování tajemnou Šumavou Matýskovou putování tajemnou Šumavou se to dílko jmenuje, podle názvu, obsahu i stylu jasně určeno dětem. Tak okolo deseti let staré si to můžou podle mého maximálně užít.

Užil jsem si to taky. Krásně psané, Matýsek při hledání svého táty projezdí celou Šumavu, naučí se pár nových řemesel a kde může tam pomůže.

Skvělá vzpomínka na dovolenou na Šumavě, skvělá příprava na další dovolenou tamtéž. Víly, strašidla, hodné i zlé síly – to všechno tam je. Úžasně namixované, čtivě pospojované.

Pokud tam budete, tak si určitě kupte (tuším, že jsme ji koupili v infocentru správy národního parku). A pokud víte o podobných knížkách z dalších koutů naší země, tak sem s nimi.

Leave a Reply