Kam s tím? Prodej to dál!

Řešil to už Neruda, řešili jsme to i my. Kam s těmi věcmi, které nepotřebujeme nebo nechceme? Měli jsme doma plnou bednu všech těch nevhodných dárků, nepotřebných starých učebnic, fénů a nádobí, které jsme nikdy nepoužili. Čas od času jsme to nabídli k probrání návštěvám a ty si nikdy nic nevzaly. Jednou ročně jsme to nafotili, dali na Aukro a nic neprodali.

Až přetekl pohár trpělivosti a našli jsme ProdejToDál.cz. Objednat odvoz byla otázka chvilky, dobalit zbytek věcí do krabice zabralo další hodinu. A pak už to jenom odstěhovat kurýrovi před dům a čekat. Plná bedna věcí, které podle nás měly pořizovací hodnotu někde mezi 5 – 10 000Kč a aktuální hodnotu na základě našich zkušeností 0Kč.

Do týdne věci nafotili a vyvěsili na Aukro. Výsledek jsme relativně čekali – neprodalo se skoro nic. Takže udělali druhé kolo a některé věci spojili dohromady do balíčků. Dětský špunt a otvírák na lahve. Cukrářské zdobítko a naběračka na zmrzlinu. Někdy trochu překvapivé kombinace.

Světe div se, prodali všechno. Od získaných peněz odečetli svoji provizi (19Kč za každou položku + 30 % ze získané ceny), která pořád roste a zbytek vyplatili. Krásných 1 200Kč nám přistálo na účtu, ale ta vyklizená skříň nás těší skoro víc.

Konkurence?

Jasně, že to má konkurenci. Bazarobot je na trhu snad ještě o kousek déle a tím ta odlišnost tak přibližně končí.

Cenově jsou podobní, u jednoho vychází lépe prodávat levnější věci a u druhého ty dražší.

U Bazarobot máte přímo na webu přehled věcí, které se vám prodávají přímo s odkazem na Aukro, takže se vám to lépe kontroluje. Prodej to dál totiž posílá jenom souhrnný email jednou týdně, ze kterého nezjistíte vlastně nic. Pokud vás zajímají detaily, tak si musíte aukci ručně dohledat a jen tak také zjistíte, za kolik se jednotlivé položky prodaly.

Prodej to dál podle všeho zveřejňuje předměty rychleji, asi nejsou tolik zavaleni prací.

Co teď?

Úspěšně vydražíte u obou, oba pošlou peníze přibližně stejně rychle a seberou si podobnou částku. Oba vám v každém případě ušetří dost času.

My začneme dávat dohromady další krabici, těch věcí je doma pořád nějak moc.

1 komentář

  1. Dik ta tip. S ceskymi ‚bazary‘ nemam jeste zkusenosti. Z tech svycarskych mam takovou zkusenost, ze pokud je vec v dobrem stavu, dobre nafocena a popsana A ma dostatecne nizkou cenu, kupec se najde ☺ A dobre to funguje i pres postu -poslu a penize dostanu na ucet. Chce to trochu duvery.

Leave a Reply