Jaro, Léto, Podzim, Zima. A taky Noc.

Jaro, Léto, Podzim, Zima, NocKnížky, knížky, knížky. S prckama pořád čteme a čteme a do toho si už sami dost rádi prohlíží. Poprvé jsme na knížky Rotraut Susanne Bernerové narazili v knihovně a vzápětí jsme celou jejich sérii koupili domů.

Má to paní moc dobře vymyšlené. Jak pro ni, tak pro prcky i pro nás.

Pět knih – jedna pro každé roční období, další pro noc. Všechny ukazují tu samou krajinu, to samé město, ty samé lidi. Pokaždé v jiné době, pokaždé dělají něco jiného, pokaždé se něco jiného v tom mikropříběhu děje.

Prckové milují si je prohlížet. Znají je snad nazpaměť a přesto v nich pokaždé najdeme něco nového. Sami si je porovnávají, vymýšlejí co kdo dělá a proč.

Pro dospěláky, kteří potřebují mít nějaké úkoly, které mohou dětem zadat, je na poslední stránce vždy pár tipů na co se zeptat, co najít na každé stránce.

Shrnuto a podtrženo – pokud chcete prcky zabavit od útlého věku, tyhle knihy jsou jednou z možností. Takřka určitě neskončí zahozené někde na hromadě, jako ty ostatní, které jsou jim bez vaší spolupráce k ničemu.

Takže ještě jednou – Jaro, Léto, Podzim, ZimaNoc.

1 komentáře

  1. JJ, taky máme tyhle knihy a malému (2 roky) se taky moc líbí. Nejvíc ho baví auta a zvířátka. Uvažoval jsem vytvořit něco podobného pro nějaké české město, ale neumím tak dobře kreslit. 🙂

Leave a Reply