Jak sledujete oblíbené weby?

RSS jako způsob čtení webu, zdroj: deskshare.com Tuhle jsem o tom přemýšlel (zvláště když jsem narazil na infopodnikání) – jak vlastně normální lidí (nebo ti, co to tady čtou) sledují své oblíbené webové stránky?

Napadá mě hned několik způsobů:

  • normálně je každý den otevřu, adresy si pamatuji
  • adresy mám v záložkách a otvírám je, když chci
  • RSS mě zachraňuje
  • to zajímavé se mi nacpe do timeline na Facebooku/Twitteru/G+
  • upozornění na novinky mi chodí emailem přímo od konkrétního webu
  • upozornění na novinky mi chodí emailem (společně pro všechny weby)

Osobně patřím k těm, kteří používají RSS čtečku (aktuálně Feedspot) a otevírám ji, když mám čas a náladu. Tunu nových článků rychle proskenuji očima pro ty nejzajímavější nadpisy a těch pár otevřu a přečtu. Pár webů sleduji jako stránky na Facebooku (a doufám, že mi je nebude chytře schovávat) a asi dva nebo tři musím sledovat pomocí emailu, protože jiná možnost není. Respektive sleduje je pro mě stránka ChangeDetection, která hlídá, zda došlo ke změně a pokud ano, tak mi pošle v pravidelných intervalech email.

Příčí se mi stránky, kterým musím odevzdat svou emailovou adresu, aby mi milostivě poslali co se u nich děje nového (nebo se na ně vůbec dostal). Argumenty, že je můj email v dobrých rukách a nikomu ho nedají, nebo že mi chtějí zjednodušit život a proto pošlou email, když je něco nového, na mě nezabírají. Nechci mít plnou emailovou schránku, chci si novinky z webu řešit někde jinde a v jiných intervalech. Že by mě to mohla vyřešit pravidla v emailu? Jasně, ale proč bych to dělal?

Jak to máte vy? Kolik webů vlastně pravidelně sledujete?

feedback surveys

1 komentář

Leave a Reply