Jak neprodělat na akciích

Obchodovat s akciemi a krásně na nich vydělávat, to je skvělý sen. A není to složité – stačí přeci dobře nakoupit a pak prodat. Přesně v tom okamžiku, se všichni nováčci soustředí právě na ten první krok – dobře nakoupit. A hledají tipy co a kdy.

Skoro důležitější pro úspěch na burze jsou ale jiné dvě věci – vědět, kdy akcii prodat, a správně si hlídat money management.

Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám je vymyslí

WolframAlpha logoKdyž si člověk přečte výše uvedené články, tak je to jednoduché – je jedno co koupíme a kdy, důležité je, kdy to prodáme a jak budeme řídit svůj risk. A v tomhle opět dokáže (částečně) pomoci WolframAlpha (už jsem o něm psal).

Pokud tam zadáte akcii, kterou chcete koupit, tak vám vyjede přehlednou statistiku, která říká, pro jednotlivé doby držení, s jakým výsledkem vaše investice asi skončí.

Pravděpodobnost výdělků na akciích Microsoftu

Jestliže jste tedy minulý rok kdykoliv drželi akcie Microsoftu přesně 100 dní, tak jste nemohli prodělat. Stejně je na tom Google nebo Facebook (pokud jste ho udrželi 250 dní) či Tesla Motors.

Chápu, nic objevného, bůh ví jak to bude do budoucna, ale jinak je to celkem zajímavý pohled na akcie, které zvažujete koupit. Teď ještě kdyby v tom šlo vyhledávat opačně – ukaž mi všechny akcie, které v posledním roce při držení po dobu 100 dní vždy vydělaly.

A když už jsme u těch statistik – akcie prý porostou (pravděpodobně) dál.

1 komentáře

Leave a Reply