Jak dlouho jsi to dělal?

Toggl logo Výkazy práce, oblíbená to práce vývojářů, při které se zkoušeli rozpomenout co a jak dlouho dělali. Nebyl rozdíl v tom, jestli to psali denně, týdně nebo měsíčně. Nikdy si totiž nebyli ochotni připustit, že konkrétní věc mohli dělat tak dlouho.

Loni jsem začal měřit, jak dlouho strávím jednotlivými věcmi, které dělám. Neměřím zdaleka všechno jako Pavel Minář, ale stejně z toho lezou zajímavé výsledky.

Toggl

Snad jako všichni používám pro měření času Toggl. Jednoduché, přehledné a s omezenou, ale dostatečnou, funkčností zdarma. Navíc má také desktopovoumobilní aplikaci, stejně jako integraci s vybranými „úkolovými“ službami.

Souhrný report vykázaného času

Pravidelně se divím, kolik času jsem strávil zjišťování informací na internetu prokrastinací nebo kolik mi zabraly činnosti, které jsem dopředu vůbec nepředpokládal.

Například když jsme nabízeli natáčení konference Social Connections, vůbec jsem nepředpokládal, že strávím celý pracovní den nahráváním hotových videí na web a další den organizováním hloupostí okolo. Soustředil jsem se hlavně na správný odhad toho, kolik času strávím vlastním střihem videí a na tyhle „drobnosti“ jsem úplně pozapomněl. Poučení pro příště.

Měříte?

A co vy, máte představu kolik času jste strávili kterou činností? A zajímá vás to vůbec?

1 komentář

Leave a Reply