Jak být upozorňován na změny na intranetu

Ten intranet je super, už mi nechodí skoro žádné emaily. Zas na druhou stranu musím myslet na to, abych se na něj čas od času kouknul – nemohly by mi chodit novinky z něj automaticky?

Že váháš, samozřejmě je to možné. Dokonce si můžeš vybrat, zda budeš preferovat informování pomocí emailu či pomocí RSS.

RSS je novinka (již pár let stará), kterou v dnešní době nabízí většina internetových stránek a slouží k informování o novinkách, které se stahují do čtečky (a tou může být klidně Outlook, který už znáš) a ty si je čteš kdy chceš. Výhodou je, že se ti to neplete mezi ostatními emaily, jinak je to v zásadě stejné. Zároveň se RSS většinou pozná podle charakteristické ikonky rss_entries.

A jak to teď nastavit? Vlastně nejde nastavit, abys byl informován o úplně všech změnách na intranetu – to ostatně ani nemá smysl, zbláznil by ses. Takže si najdi věci, které tě zajímají (ukážeme si to třeba na naší populární sekci Bulvár) a pokud uvidíš ikonku RSS tak na ní jenom klikni, přidá se ti do čtečky a je to.

Pokud chceš být informován emailem, tak je to o trochu složitější – musíš najít tlačítko, které ti to umožní. Jeho hledání je někdy jednodušší (třeba u sekce firemních akcích, kde stačí kliknout na nadpis této sekce, zobrazí se ti seznam všech a ten má nahoře spoustu tlačítek), u blogu musíš kliknout na odkaz „Spravovat vystavené zprávy“.

upozorneni1.gif

Pak se ti zobrazí seznam všech příspěvků a zase má nahoře menu, kde najdeš odkaz na RSS kanál a také nastavení emailového upozornění. A to je to, co nás nyní zajímá.

upozorneni2.gif

No a tam už je to úplně jednoduché. Pojmenuješ si nastavení tak, abys věděl odkud a proč se ti to posílá, nastavíš kam oznámení posílat, co vše chceš posílat (všechny změny nebo jenom některé) a hlavně jak často – okamžitě, či třeba jednou týdně.

upozorneni3.gif

A to je celé, teď už jenom čekej, až tvojí podmínce bude něco odpovídat a budeš na to upozorněn.

Mimochodem když na intranetu něco vyhledáváš, tak si můžeš nastavit upozornění i na výsledky vyhledávání – jakmile se změní (něco nového se objeví), tak budeš upozorněn.

1 komentáře

Leave a Reply