Jak bylo v roce 2015

Předsevzetí se podle všeho už nedělají, teď frčí souhrny. Mário Roženský sepsal jak se mu nedařilo (moc pěkná a poučná série článků), Martin Matějka na tom byl podobně. Františku Szabóvi se naproti tomu velmi dařilo, Peterovi Chodelkovi vlastně také. Václav Kantor udělal každý den jednu fotku a ten souhrn je super! Přečetl jsem i spoustu dalších souhrnů, čas napsat ten vlastní.

Práce

Rok 2014 byl ve znamení ubírání funkcí, ve kterých jsem byl aktivní. Takže v roce 2015 jsem si pro změnu začal nabírat další věci, které mě baví. Když se dívám na statistiky v Toggl, tak jsem toho překvapivě odpracoval víc, přestože mám přesně opačný pocit. Naštěstí je to vidět i na penězích. A super je, že mi konečně po těch letech psaní jenom pro radost, začaly vydělávat i tyhle stránky.

Na začátku roku první telefonát od headhuntera, který ale o mě věděl překvapivě hodně věcí a schůzka s ním nebyla přehlídka ztraceného času. Bylo to ale moc brzo.

V půlce roku jsem měl další telefonát od headhuntera. Takové to známé „váš životopis nás zaujal, měli bychom pro vás zajímavou nabídku“. Jenže tenhle mě chtěl pro sebe, na částečný úvazek a jako markeťáka, protože když si přečetl co jsem dělal, tak došel k tomu, že bych to mohl umět. Super nové zkušenosti a hlavně to přesně klaplo do toho, o co jsem měl zájem.

Pár analýz potřeb klientů a návrh nového systému, u toho to (asi naštěstí) skončilo. Byť hrozilo nějaké projektové vedení vývoje, nakonec z toho sešlo. A do vlastního programování už se nehrnu, byť když to tak kolem sebe na těch projektech občas vidím, asi by bylo jednodušší napsat si to sám.

Účast na Datafesťáku byla super a big data je opravdu oblast, které se musím pověnovat víc. Další přemýšlení do nového roku, zda kariéru nevykopnout tímhle směrem.

Pokračují i implementace Salesforce a přestože jich není tolik jsou o to zajímavější. Aktuálně mám za sebou analýzu potřeb pro klienta posazeného ve třech zemích a pokud vše klapne, tak by se mělo v Q1 implementovat. Celé to probíhá vzdáleně, takže je to současně příležitost vyzkoušet si, zda bych mohl fungovat jako digitální nomád 🙂

Články

Na začátku roku bylo předsevzetí napsat každý týden jeden a tuším, že se povedlo. Ty nejpopulárnější jsou ale překvapivě v podstatě stejné jako loni:

Překvapivě je mezi těmi TOP10 i shrnutí Datafesťáku (díky tomu, jak hodně se to sdílelo) a seznam věcí k hubnutí (kurnik, tohle vyšlo až o Vánocích!).

Pevně věřím, že se mi letos povede napsat zase nějakou pecku, která bude navštěvovaná i po letech.

Rok 2016

Další změny přede mnou. Pravděpodobně od května začnu pracovat ještě víc než nyní, takže bych si měl rozmyslet, co vlastně chci dělat, aby mě to zase pár let bavilo. A začít hledat, kde by mě to mohlo bavit. To je úkol na první kvartál.

Další tři kvartály už to bude jednoduché. Užívat si rodiny.

Oznámení dalšího prcka

5 komentáře

      • Právě, že jsem měl také „vtipný“ post na toto téma. A v čase nasbírané komentáře ukázaly, že spousta lidí to řeší jako reálný a vážný problém. Google je poslal na můj článek, odpověď tam nenašli, zkoušeli to alespoň v komentářích. A těch vážně myšlených žádostí o radu i s popisem toho, co všechno už zkoušeli (i když těhotenství tam asi nebylo :)) se tam objevilo opravdu dost.

Leave a Reply