IdeaJam

Poslední dobou se jméno serveru IdeaJam skloňuje snad všude a ve všech pádech. Někteří prezentující na Lotusphere prý dokonce „donutili“ své publikum jméno serveru skandovat nahlas. Další zase tvrdí, že IBM bere na vědomí co se zde vymyslí a bere to jako jeden ze zdrojů nápadů pro další vývoj týkající se Lotus Notes. To všechno je sice neuvěřitelně zajímavé, ale mě zaujal server z jiného důvodu.

IdeaJam

Jak jsem pochopil, tak celou aplikaci je možné nasadit i uvnitř firmy. A to je myšlenka, která mě nadchla.

Podle mě je totiž celé řešení vyvinuto (z pohledu uživatele) neuvěřitelně jednoduše a přehledně. Snadno je zde vidět, jak si která idea vede, okamžitě je o ní možné hlasovat (aniž by se celá stránka znovu otevírala), myšlenky jsou řazené dle různých značek a prvním pohledem na značku zjistíte, jak moc myšlenek je za ní skryto. Samozřejmostí je navíc rozdělení do různých oblastí a pohledy na jednotlivé myšlenky podle různých hledisek.

A proč mě to tak zaujalo? Nějak mám pocit, že něco podobného ve většině firem chybí. Ať už by se to využilo pro hlasování o dalších funkcionalitách v používaných aplikacích (použití diskuzní databáze není úplně to pravé, jak jsem si ověřil) nebo o hlasování o novinkách ve firmě obecně – kde chcete uspořádat vánoční párty, má se koupit nová kopírka, co automat na kafe, ještě jedno služební auto nebo dokonce – co takhle zvednout šéfovi plat? No, o tom posledním to asi až tak nebude.

Co myslíte, dá se to využít i pro provoz firmy? To jsem zvědav, jaké myšlenky z vás budou padat 🙂

Leave a Reply