Honzova pojistka

Chytrý Honza, zdroj: honzovapojistka.cz Je jedna věc, kterou na cestování nemám rád – výběr cestovního pojištění. Částečně jsem tomu unikl zaplacením cestovního pojištění k platební kartě, ale to nezahrnuje vše a občas je potřeba se dopojistit.

Udělat si obrázek a srovnat pojistky je běh na dlouhou trať. Existují k tomu servery, které pomohou, ale zatím jsem s žádným nebyl spokojen, vždy mu něco chybí, divně se ovládá a ve finále najdu na webu pojišťovny úplně jinou sazbu.

Relativně čerstvě se nyní objevila HonzovaPojistka, která by mě mohla tohoto trápení ušetřit, protože na první pohled dělá vše co potřebuji.

Umí srovnat nabídky napříč pojišťovnami (v současné chvíli jich srovnává 15), zvládne i celoroční pojistky, okamžitě mohu porovnat limity a dokonce je i filtrovat dle svých potřeb a co mě vždycky těší nejvíc – na ikonkách přesně vidím, co je v pojistce zahrnuto a mám i odkaz na všeobecné podmínky, které ve finále hrozně rád studuji. Stránky navíc slibují pravidelnou aktualizaci, takže by měly podchytit všechny probíhající reklamní akce a zvýhodněné ceny.

Do budoucna nás prý čeká i možnost podělit se o zkušenosti s jednotlivými produkty (i když si to nedokážu moc rozumně představit, budou si lidi psát „tihle mi neproplatili ukradená zavazadla, která jsem neměl vůbec pojištěna“?) a poradny, kam budou přispívat samotné pojišťovny svými radami. To zní dobře, zvlášť pokud je bude někdo korigovat.

Pokud se na to podívám z pohledu IT odborníka (kterým prý jsem :-)), jsem nadšen jednoduchým uživatelským rozhraním; potěšen přítomností blogu, kde se dozvím o dalších vývojových plánech (prý bude i životní pojištění, to jsem zvědav) a pravděpodobně i o novinkách vztahujících se k pojištění obecně; a konečně jsem unešen možností okamžitě nahlásit chybu na stránce. To je věc, která na většině webů chybí a protože najdu chybu skoro vždy, tak mi udělá opravdu radost, pokud ji mohu rovnou nahlásit. Navíc dostanete informaci o jejím vyřešení a dostat takovou informaci do hodiny od nahlášení – klobouk dolů.

HonzovaPojistka patří do skupiny projektů ChytryHonza, kam patří i server HonzovaHypoteka, poskytující obdobné služby, byť částečně v offline režimu, pro nabídku hypoték. Když na ty lidi za těmi servery koukne člověk trochu lépe tak zjistí, že mezi nimi není vůbec žádný Honza a celé je to zjevně opravdu nadsázka, protože Honzy u nás máme rádi a pravděpodobně se tak stránky budou dobře pamatovat. Ostatně Jiří Paták, obchodní ředitel webu, k tomu sám říká: „Chytrý Honza je projektem pro všechny Čechy, kteří chtějí být jako český Honza – chytře zjistit potřebné informace při vynaložení minimální námahy.“

Tak ať se jim daří a nezaniknou, protože je hodlám příště využít už v praxi. Cestovní pojištění online mám snad pro své další cesty vyřešeno.

1 komentář

Leave a Reply