Hledáte restauraci, kavárnu nebo něco jiného?

Logo Scuk Na českém internetu se nám objevil nový server, který by měl pomoci najít dobré podniky, kde se dá najíst nebo nakoupit jídlo. Stojí za ním pan Cuketka, který se již značně proslavil svým serverem věnovaným jídlu a jak se poslední dobou zdálo, s rozjezdem měl hodně práce. Cuketka nám zahálela a dva nebo tři články měsíčně nám musely stačit (navíc povětšinou spíš propagační než něco reálně přinášející).

Rozjezd serveru Scuk kladně hodnotili na Lupě – líbila se jim dělostřelecká příprava v podobě nafocených písmen, spuštění až v okamžiku kdy byli spokojeni, zajištění peněz na provoz a hlavně prvotní naplnění databáze dobrých míst.

Já sám bych tak optimistický nebyl, to čekání bylo hrozivé a protože jsem zrovna v té době chtěl tip na nějakou dobrou restauraci, tak se mi to moc nelíbilo. Ostatně i spuštění „až budou spokojeni“ je pěkné, ale přesto tomu chybí hodně věcí, o kterých sám realizační tým ví a postupně je dolaďuje. Nečekejte tady příliš detailní vyhledávání podniků i když štítkování funguje a hledání podle města také. Ostatně databáze míst nepřekypuje zrovna hojností, očekával jsem po takovém čekání podniků výrazně víc, ale když se člověk podívá, kolik lidí za tím stojí a že to dělají v podstatě pro zábavu, tak se není čemu divit.

Tak to jsem to zkritizoval a teď trochu optimismu. Myšlenka je skvělá, hodně se mi líbí, že jsou zaměřeni opravdu jenom na dobré podniky, ty které komunita zkritizuje postupně z mapy vymizí a půjdou vyhledat jenom při znalosti jména. Je to odvážné a dává to smysl. Provázání s Google mapami je naprosto logické, většinou hledám podniky v určité oblasti a je fajn to vidět na mapě. Navíc když zapichovátka přímo ukazují o jaký typ podniku se jedná.

Úvodní obrazovka Scuku

Vrcholem (zvláště někdy) jsou potom popisy podniků. Už detail upoutá pozornost, recenze jsou v mnoha případech ještě lepší. U každé je na první pohled díky kytičce vidět, jak moc chválí, každou jednotlivou je možné palcem obodovat. Důležité je, že hodnotitelé nejsou anonymní, ale o každém se dozvíte další informace, Scuk jejich identitu ověřuje a uživatelé díky hodnocení jejich recenzí jsou schopni eliminovat ty nekvalitní. A pokud vám některý hodnotitel sedne, tak zjistíte i další podniky, ve kterých byl a můžete ho stopovat. Ve spojení s facebookovou mánií by bylo ještě hezké mít možnost vidět, kam chodí moji kamarádi a bylo by to úplně skvělé.

Teď jenom doufat, že databáze podniků se bude rychle plnit a server nezhyne. Pokud si chcete počíst další upoutávky, tak odkazy přikládám.

Pokud ani ony nestačily, tak doporučuji ještě blog Scuku, jeho facebookové stránky nebo twitter.

Leave a Reply