Fotogalerie – jak s nimi pracovat?

Tak se nám nějak nakupily nové fotografie na intranetu, další by chtěli přidávat a otázka zní – jak co nejlépe přidávat a jak naopak co nejsnadněji prohlížet?

Hned na úvod je nutné poznamenat – nejlépe (respektivě použitelně) to jde používat pouze v Internet Exploreru – zapomeňte na všechny vaše oblíbené prohlížeče a přepněte se.

Otázka první – jak nahraju fotografie?

Je to jednoduché, pomocí tlačítka Nový vytvoříte novou složku nějak logicky pojmenovanou (název akce a datum), složku otevřete a kliknete na tlačítko OdeslatOdeslat více obrázků.

Otevře se nová aplikace, pomocí odkazu Přidat zástupce obrázku přidáte adresář, ve kterém máte připravené fotografie a vyberete ty, které opravdu chcete odeslat.

Aplikace pro nahrávání obrázků

V pravé části je nastavení odesílání s přepínačem. Odeslat původní obrázky odešle obrázky tak jak jsou – pěkně velké, které se lidem v plném rozlišení stejně na monitor nevejdou. Druhá volba – Odeslat obrázky optimalizované pro zobrazení na webu všechny obrázky automaticky zmenší na rozměr 640×480 – není to ideální, ale je to lepší. Pokud chcete nějaký jiný rozměr, tak musíte do menu a zvolit ObrázekZměnit velikost a nastavit vlastní velikost, ideálně na 800×600 nebo 1024×768.

Pak už jenom klepnout na tlačítko Odeslat a zavřít a počkat, až se to všechno na intranet nasype.

Otázka druhá – jak to prohlížet?

Je to jasné, otevře se fotogalerie a je to. Finta ale je, že se vzhled dá měnit – můžete vybírat mezi názvy souborů (a každý z nich otevřít, prohlédnout, zavřít a tak pořád dokola), miniatury (je na nich vidět celkem dost a dají se zvětšit), filmovým pásem (nahoře malé fotky a pod nimi vybraná zvětšená) a konečně promítáním pěkně ve velkém (což má tu nevýhodu, že se nedá rychle přeskočit o kus dál).

Poslední varianta (promítání) se získá kliknutím na akci AkceZobrazit prezentaci, ty předchozí se naopak přepínají v pravém horním rohu kliknout na Všechny obrázky, zobrazí se menu, vybrat ještě jednou Všechny obrázky a vybrat si mezi Podrobnosti, Miniatury a Filmový pás.

Hezké prohlížení!

1 komentáře

  1. @2 jo to je pravda, nejhroznější je, jak všichni do těch fotogalerií nasypou všechno co vyfotili, naprosto bez přemýšlení – na půlku těch fotek se nedá dívat, na druhé není moc co vidět a pak je tam pár těch pěkných.

Leave a Reply