Formula pole a funkce Hyperlink – nejlepší kombo ever

Snadnost vývoje v Salesforce je fantastická, přidání pole je otázkou pár kliknutí, ale občas mě trápí, že aktivní odkazy si Salesforce dává kam chce. Tedy dává to k polím, která jsou typu Master-Detail, Lookup nebo název objektu.

Jenže co dělat, když je chci jinde? Když nechci mít v pohledu sloupec s číslem záznamu, který mi nic neřekne, ale který tam musí být abych se na záznam mohl prokliknout?

HYPERLINK

V posledním projektu jsem se s tím nějak rozjel a mám pocit, že pro uživatele to znamená výrazně rychlejší navigaci v systému. Stačí vytvořit formula pole a jako vzoreček do něj dát funkci HYPERLINK s potřebnými parametry.

Na obrázku je vidět, že mám odkaz nejenom na název nabídky či poptávky, ale v závorce je uvedená i firma, která záznam vytvořila. Včetně prokliku na konkrétní firmu.

HYPERLINK( „/“ + Offer__r.Id, Offer__r.Name, „_self“) + “ (“ + HYPERLINK( „/“ + Offer__r.CreatedBy.Contact.Account.Id, Offer__r.CreatedBy.Contact.Account.Name, „_self“) + „)“

Funkce má tři parametry – kam směřuje, popis odkazu a zda se má otevřít v novém okně, což je volitelný parametr. Nejenom že vám umožní do jednoho pole a sloupce sloučit informace z více polí, díky čemuž ušetříte dost místa na obrazovce, ale můžete si dát odkazy kam chcete. Sbohem sloupečku s číslem záznamu, který nikomu nic neřekne. Skvělé je, že to funguje nejenom v pohledech, ale i na formulářích či v reportech. A funguje to i v Lightningu.

Leave a Reply