Firefox 3.0

Tak jsem ve finále také neodolal a když se mi zdál Firefox pomalý tak přeinstaloval na novější verzi. Zážitků zatím moc není, v každém případě mě nejvíc překvapila instalace – tak rychlou instalaci jsem snad ještě neviděl, podle mě ani nemohl stihnout nic nahrát na disk, v každém případě vzhled je jiný.

Firefox 3.0

Na co si budu muset zvykat (nebo najít jak se to vypne) je to dvojřádkové napovídání adresy, přijde mi to hrozně mohutné. Pak to také není kompatibilní s ThinkVantage Password Manager (součást dodávky notebooků Lenovo), které si pamatuje moje hesla. To trochu zamrzí, ale snad se s tím nějak smířím. Naproti tomu Firefox se už (konečně) neptá na uložení zadaného hesla dialogem (který mě vždy otravoval), ale zobrazí se to v liště nahoře, což mě přijde naprosto super a nezdržuje to. A vykreslování stránek mi přijde subjektivně rychlejší.

Takže vzhůru k instalaci, ke světovému rekordu se už připojit nemůžete, ale to vůbec nevadí. A pro ty co neupgradují kvůli Firebugu – existuje jeho betaverze, která v nové verzi funguje, ale která se nenabízí automaticky při vyhledávání novinek. Takže ručně.

1 komentář

  1. Pro Addony stačí zadat „about:config“, pak vytvořit novou položku „extensions.checkCompatibility“ a nastavit ji na „False“. Osobně mi s tímto nastavením fungují všechny addony z verze 2 a žádné problémy zatím nepozoruji.

Leave a Reply