Do desíti – s panem P.

A je tu první rozhovor s osobou od zákazníka, která má sice na starosti správu IT, ale současně i spoustu dalších věcí související s provozem společnosti. Společnost není úplně velká ani malá, zabývá se dovozem svítidel a elektromateriálu, přičemž Lotus notes používají přibližně 5 let. A schválně zkusíme jak to dopadne, když bude rozhovor anonymní. Za sebe musím říci, že odpovědi bežných zákazníků mi začínají připadat hrozně zajímavé.

Lotus Notes ve vaší společnosti používáte už pár let, nakolik myslíte, že využíváte jejich možností?

Bohužel LN využíváme převážně jako mailového klienta. Snažíme se dále využívat moduly Contact management a Knowledge management. Dříve jsme se pokoušeli využívat Document management a sdílení kalendářů.

Proč podle vás nemají firmy vůli využívat možnosti Lotus Notes v mnohem větším měřítku, když už si pořizují tak robustní systém, a spokojí se často jen s úplně základními funkcemi?

Nechci mluvit za ostatní firmy, ale my jsme příkladem „náhodného“ pořízení LN. LN se pořídily pro naší auditorskou firmu a nainstalovaly se do všech firem „ve skupině“.

IBM se chlubí širokým portfoliem produktů, které její další produkty používáte nebo znáte?  

Používáme rackové servery a několik notebooků IBM.

Jedna věc, pro kterou stojí za to Lotus Notes používat?

Je to určitě něco co nepoužíváme….asi Document (Project) management.

Jedna věc, kterou byste nejraději v Lotus Notes předělal?

Už s nimi pracujeme tak dlouho, že na negativa jsme si zvykli nebo jsme na ně zapomněli….

Existuje ve vaší společnosti nějaká aplikace nad Lotus Notes, kterou používá v podstatě celá firma? Jaký je to typ aplikace a je to spíše drobnost nebo naopak složitá aplikace řešící vše potřebné?

Neexistuje.

Preferujete spíše jednoduché aplikace řešící konkrétní problém, nebo naopak ty složité, řešící více oblastí, které ideálně obsahují jedno tlačítko, které vždy udělá vše to co chcete?

Složitější, které pokrývají širší spektrum použití.

Pokud byste v dnešní době chtěl vyvinout novou aplikaci, jaká by byla cílová platforma – plný klient Lotus Notes, webový klient nebo mobilní zařízení? Co by bylo důvodem pro zvolení této platformy?

Mobilní zařízení MDA.

Lotus Notes verze 8 už jsou nějakou dobu na trhu, česká verze 8.0.1 je za dveřmi – plánujete migraci nebo není kam spěchat a stávající verze dostačuje?  

Máme verzi 6 a 7 a pro naše využití LN není kam spěchat…:-)

Když přijmete nového člověka, který s Lotus Notes nikdy nepracoval, má problém se s nimi sžít nebo je to intuitivní a bezproblémové?  

Přijímáme pouze šikovné lidi, takže nemají problém.

Leave a Reply