Den 49 – Lamington NP – Richmond Range NP

Pátek 23. 11. Ráno vstáváme ještě před budíčkem, balíme a vyrážíme po serpentinách dolů z kopce. Za světla se tudyma jede o něco lépe než za tmy. Cestou několikrát zastavujeme a fotíme si cestu, která má snad na každých 50 metrech ceduli, že je z jí jen jednoproudovka a je tedy potřeba dávat pozor.

Lamington NP - Cesta z parku

Ke konci cesty potkáváme u krajinice krávy a nechápeme, kde se tady v těch svacích vzaly. Jana jim za asistence Hanky hned vymýšlí jména, takže jsme tady potkali býka Pepíka a jeho družku Marušku. Serpentýny jsme zvládli a sestoupali zpět do městečka Canungra. Kousek za městečkem zastavujeme u tramvajového tunelu, což je nejhmatatelnější pozůstatek tramvajové dráhy, kterou tady vybudovali majitelé pily, aby mohli vozit dřevo k vlakové dráze.

Tunel pro tramvajovou dráhu

Pak už hurá směr Tropical Fruit WorldUkaž na mapě. Platíme si kompletní program, ať si jednou můžeme připadat jako správní turisti. Sedáme do vozíku za traktorem a objíždíme pozemky a kroutíme hlavami z jedné strany na druhou podle pokynů „traktoristy“. Napravo mango, nalevo avokádo atd. Zastavujeme u makadamie, kde si na zemi sbíráme oříšky a rovnou si je tady na připravených louskáčcích louskáme.

Sbíráme makadamie

Další zastávka je u zvířecí farmy, kde kromě pár slepic mají dvě telata, nějakou ovci, klokany a emu. Za 1AUD se tu dá koupit pytlíček se žrádlem pro klokany. Velkou atrakcí pro Asijskou skupinku je krmení telat mlékem z kanystru a dudlíkem. Postupně si to zkoušejí snad všichni a zuřivě se u toho fotí.

Z vozíku jsme si přesedli do lodi, kde fasujeme chleba a můžeme krmit kačeny a ryby v jezírku po kterém jedeme. Vysazují nás u mini vláčku se kterým absolvujeme krátkou okružní jízdu. Potom honem zpátky do vozíku za traktorem a zpět na začátek, kde některé z nás čeká ochutnávka ovoce. S tou je spojeno hodně povídání, informací je dost a zajímavé, ale hrozně rychle podané, chlápek drmolí jak kulomet. Pak už je tu skutečná ochutnávka, ovoce je dost, různé druhy, kromě banánu a manga si nepamatujeme jak se to ostatní jmenovalo. K banánům byly tři různé dresingy, a k jednomu ovoci černému jak uhel byla vanilková zmrzlina. Shodujeme se, že nás to tropické ovoce nijak extra neuchvacuje, je buď bez chuti nebo chutná divně.

Tak tohle všechno jsme ochutnávali

Jdeme se ještě podívat do obchodu se suvenýrama, kde ochutnáváme Lime Myrthe nápoj, který je docela dobrý a osvěžující. Ovoce si žádné koupit nechceme, takže vyrážíme k autu. Janu něco svědí ve vlasech a protože jsme včera v Lamington parku kromě pijavic viděli i nějaké to klíště, tak si to raději nechává od Martina zkontrolovat. No a má ho tam. Za pomoci mýdla ho dostáváme z vlasů pryč.

Dáváme si oběd a koukáme na plán naší další cesty. Rozhodujeme se ho trochu změnit a jet dál vnitrozemím, protože na pobřeží toho až tak moc není. Martin se konečně dovolal do autopůjčovny odkud jsme měli půjčené auto na Fraser Island, a zjistil, že nás to opravdu bude stát oněch 500AUD. I když je to jen bouchnutí plechu, tak oni budou vyměňovat celý díl, protože kdyby to jen vyklepali a zamázli barvou tak by za chvíli pučovali vraky a to oni nechtějí. No co se dá dělat.

Vyrážíme tady dál, odbočujeme z dálnice a hurá směr střed, směr Boono Boono National ParkBald Rock National Park. Je to dost daleko, takže zajíždíme na noc do Richmond Range NPUkaž na mapě. Cestou musíme vyhnat pár krav z cesty, abychom projeli. V půlce cesty k načemu plánovanému místu kempování, nacházíme jiné, což je super. Stavíme stan, děláme večeři a koukáme na druhou půlku filmu Parfém a na film Wild Hogs. Celou dobu hustě prší, takže přemýšlíme, jak to asi bude ve stanu vypadat a jestli tam venku vůbec ještě je a nebo už nám ho voda odnesla dolů pod kopec. Zjišťujeme, že je vevnitř trochu mokro, tedy všechno je docela dost vlhké, ale zalízáme do spacáků a doufáme, že horší už to nebude a brzy přestane pršet.

Najeto kilometrů dnes: 295

Najeto kilometrů od počátku cesty: 14 658

1 komentář

  1. Tak jsem se právě dozvěděl, že těch makadamia oříšků jsme měli sníst víc – jsou to jedny z nejdražších ořechů na světě. Myslete na to, pokud to Tropical Fruit pojedete.
    { Link }

Leave a Reply