Datové schránky ZDARMA

Tohle je modla dnešních dnů. Jak se blíží 1. listopad tak snažení firem (zákazníků) začíná být hektičtější a pomalu to začínají chtít. Zároveň se na prezentacích zlepšují jejich dotazy a jsou čím dál tím přesnější. Zároveň se začínají bát, když jim řeknete, že touhle cestou nyní bude chodit vše, co dřív bylo s modrým pruhem.

DIGI TRADE dodává hned několik různých řešení této záležitosti a to, jako obvykle, na dvou platformách.

Schéma fungování systémů pro datové schránky

Prvním a tím úplně nejjednodušším řešením je konektor, který dodáváme zdarma a to i pro komerční použití. V podobě zdarma toho „jakoby“ moc neumí – pouze stahovat přijaté i odeslané zprávy. Zas na druhou stranu to je přesně to, co budete potřebovat nejpozději po 90 dnech, když vám zprávy z datové schránky začnou mizet. Stažené zprávy si můžete ukládat do různých adresářů, podle toho zda jsou přijaté/odeslané, do vlastních rukou či obyčejné. Pro ty malé firmy přesně to řešení, které by jim mělo stačit.

Druhým řešením je výše uvedený konektor, ale se zaplacenou licencí. V tu chvíli se jeho funkcionalita rozšiřuje, začíná umět rozbalovat ZFO soubory, takže nepotřebujete mít nainstalovanou aplikaci 602 XML Filler, umí soubory posílat emailem (což úplně nedoporučujeme pro přehled kde co je, ale je to možné) a umí ukládat do SharePointu (a to jak velkého tak malého). Stačí si tedy naklikat nějakou knihovnu a už tam můžete mít soubory.

Výhodou obou výše uvedených řešení je možnost jejich využití pro integraci vašich stávajících systémů, bez starostí o komunikaci s datovými schránkami.

Třetí řešení jde ještě o kousek dál a jeho součástí je i připravená knihovna v SharePointu. V rámci instalaci tedy dostanete vše, co potřebujete pro jednoduché zpracování příchozích zásilek, ty odchozí musíte i nadále řešit přes webové rozhraní datových schránek.

Ve čtvrtém řešení jsou konečně zastoupeny obě platformy – jak Microsoft tak IBM. Obě řešení jsou funkčně podobná, byť v detailech ne úplně shodná.

Na platformě Microsoft dodáváme modul do našeho systému BOSS, který umí automatické (či ruční) stahování zpráv se schránek, jejich automatické či ruční přidělování řešitelům, hlídání lhůt, sledování historie a další. Podporuje současně odchozí poštu, zajišťuje její schvalování dle nastavených workflow a automaticky odesílá schválené zásilky.

Datové schránky na platformě BOSS

Na platformě IBM se jedná o využití modulu Zásilky našeho systému DIGI_kancelář. Tento modul podporuje zpracování jak zpráv z datových schránek tak zásilek došlých běžnou poštou a funkčně v podstatě odpovídá předchozímu modulu.

Datové schránky na platformě DIGI_kancelář

První instalace jsou za námi a odhadem k dnešnímu dni zajišťujeme obsluhu 170 datových schránek. To není úplně malé číslo. Současně jsme mezi řešeními zmíněnými na stránkách Microsoftu, IBM dle mých informací nic podobného v současné chvíli nemá.

A co vy, už jste tuto záležitost vyřešili nebo počkáte, až to 1. listopadu zkolabuje? Kontaktujte nás, připravíme pro vás nabídku řešení.

1 komentář

Leave a Reply