Co přinesl duben ve světě Lotusu

Krása, když si vzpomenu na třídění prvního čtvrtletí tak mám pocit, že se v dubnu skoro nic nedělo, odkazů je minimum :-))

Nejdřív pohled do budoucna – 2. 6. se bude konat další ročník Lotus Symposia (ať se to letos jmenuje jakkoliv). Konat se to má v hotelu Hilton a náplň bude oproti předchozím ročníkům trochu jiná. To jsem zvědav, co na to lidé řeknou.

Mezitím se začalo diskutovat o tom, proč IBM nedělá reklamu na Lotus produkty (nějak se o tom povídá pořád dokola). A došlo se k tomu, že to IBM vlastně neumí, protože Lotus je jediný brand, který je vlastně vidět, všechno ostatní je důležité pro IT a tak se to marketuje dost jinak. A marketing orientovaný na uživatele IBM prostě neumí.

Petr Kunc píše pro časopis Connect takový stručný průvodce o administraci Lotus Domino. Jsem zvědav, na kolik dílů to dotáhne.

Pokud přemýšlíte o upgradu na verzi 8 či 8.5 a zdá se vám, že nemáte argumenty, tak koukněte na prezentaci Mary Beth a Paula Mooneyho – je nabitá informacemi a opravdu moc pěkná. A když to spojíte s marketingem uvnitř společnosti, tak můžete prý dopadnout hodně dobře. A k 8.5 udělal Ed prezentaci srovnávající různé metody přístupu.

Pro vývojáře

Pole, které určuje kdo nemá k dokumentu přístup, v LN bohužel neexistuje. Nicméně na webu to lze trochu nasimulovat a řešení je určitě zajímavé.

Fulltextové vyhledávání programově řízené – kdysi jsem to vymýšlel pomocí automatického zápisu do pruhu pro hledání, ale tohle řešení se mi zdá elegantnější.

developerWorks – používáte to někdo? Já se přiznám, že moc ne. Ale pokud jste aktivní uživatelé, tak vám možnost personalizace asi udělá radost.

Pro administrátory

Pokud si majitel pojmenoval firmu podle sebe, tak může mít problém s doručováním emailů. Důvodem je, že poslední část internetové adresy může být považována ze Domino doménu a tak se to správně nepřiřadí k danému člověku.

O DAOSu se pořád mluví, tentokráte jsou tu tři informace – jednak při jeho použití není možné využít zrychlenou tvorbu replik na dalších serverech, pak musíte dávat pozor, zda máte zapnutou kompresi na databázích a pokud používáte šifrování tak to tolik místa neuspoří.

Pokud chcete zrychlit náběh serveru, tak zkontrolujte svůj HTML adresář, který se prochází při startu HTTP úlohy.

Automatická replikace mezi dvěma servery pomocí Lotus klienta – skoro mě to řešení rozesmálo, ale třeba se někdy může hodit. Ale možná je jednodušší si ze serveru vzít nreplica.exe a spouštět to v dávce.

Leave a Reply