Co by vám měl přinášet Sutol?

Logo Sutol Sutolu (Sdružení Uživatelů a Technologů Okolo Lotusu) už jsem párkrát psal, naposledy okonferenci, kterou jsme pořádali. Od té doby postupuje plánování co dělat do budoucna a jak fungovat navenek směrem ke komunitě, aby byla co nejspokojenější.

Zatím jsme přišli s myšlenkou pořádat čtvrtletně workshopy na předem dané téma, jednou ročně technickou konferenci, pravděpodobně se aktivně účastnit Lotus Symposia (pokud budeme pozváni), psát články o Lotusu do odborných časopisů a samozřejmě plnit Sutol web informacemi, tipy a radami. Organizovat něco častěji než čtvrtletně je asi velká ambice jak na nás, tak na vás, jako potencionální účastníky.

S workshopy přemýšlíme, jak dlouhé by měly být, zda celodenní nebo jenom odpolední/dopolední. Asi bude záležet hodně i na tématu a jak bude obsáhle zpracované. Témata jsme zatím vymysleli následující:

  • zálohování a Disaster Recovery
  • databáze a LEI, SAP Connector
  • DAOS
  • Ytria – využití pro vývojáře
  • xPages
  • Nasazujeme a provozujeme Lotus Traveler & Blackberry
  • Lotus Sametime
  • Využijte výhod Lotus Quickr
  • praktické využívání Lotus – příklady z praxe
  • Migrace aplikací na vyšší verze

Workshopy by měly být zaměřeny hodně prakticky, s možností si vše rovnou zkoušet, ptát se a samozřejmě s nějakými zpracovanými kuchařkami, aby si to člověk mohl ještě jednou projít v klidu doma. A ano, workshopy budou na 99% placené.

Technická konference se nám také líbila, dělat ji na podzim jako protiváhu Lotus Symposia také dává smysl, otázkou je, jak dlouhá by měla být. Přišlo hodně připomínek rozdělit ji na dva dny, což by bylo výrazně náročnější pro nás a současně se obáváme, že dost lidí by chtělo dorazit na oba dny a to už je dost investovaného času na to, aby si to rozmysleli a nikam nevyrazili.

Články o Lotus produktech v odborných časopisech se také celkem daří, ale chceme jít dál, ideálně i víc směrem k managementu a trochu opustit jejich technickou notu. Aneb propagace Lotusu na všech frontách. Teď je jenom otázkou, jaké časopisy vybrat, kde máme šanci, že si ho management otevře a něco si přečte – dáte tipy?

Celý Sutol také připravujeme k otevření dalším členům. Jak těm běžným, kteří by za roční příspěvek měli třeba slevu na vstup na workshopy, přednost při rezervaci na konferenci a další výhody. Pak možná vymyslíme i nějaké lepší členy, kteří budou mít vstupy zdarma a nějak víc se účastnit celého života kolem Sutolu. Ale tohle všechno je ve hvězdách, otázkou také je, jak to vidíte vy, co vám dává smysl a co naopak ne. Vyčkejte, zveřejnit bychom to měli snad už brzy.

Tak se pochlubte se svými názory, ať víme, kudy se vydat.

Leave a Reply