charity: water – darujte vodu

Logo charity: water Čistá voda – pro spoustu lidí nepředstavitelná věc, kterou je ale relativně snadné změnit. Za 20 dolarů je možné poskytnout jednomu člověku pitnou vodu na dalších 20 let.

Směšných 20 dolarů může zachránit spoustu lidských životů, protože špinavá voda prošpikovaná viry a dalším humusem zabíjí víc lidí než všechny války a další násilnosti dohromady. 90% úmrtí jsou děti do 5 let.

V roce 2007 se Scott Harrison rozhodl spustit tuto každoroční kampaň veřejně. Probíhá celé září a je zaměřena na všechny, kteří se v září narodili. Její výzva je jednoduchá – vybodněte se na dárky, nechte lidi raději darovat peníze na dobrou věc. A každý rok se jim to daří víc a víc, díky nim získalo už víc jak milion lidí v 17 zemích přístup k čisté vodě, bylo vyhloubeno skoro 3 000 studní a lidé vzdělání v oblasti hygieny.

Letos mají za cíl dát vodu 16 000 lidí z kmene Bayaka ve Středoafrické republice. Kmene, který byl vyhnán z lesů, kde žil a které se nyní kácí, na okraje vesnic, kde se na ně dívají jako na zvířata a otroky. Postavit pro ně studně znamená získat $1 700 000, které jdou ze 100% na výstavbu studní.

Jaroslava Humpolcová Od roku 2007 dávám i já peníze na tyto účely, vždy k narozeninám svojí mamky. Letos oslaví šedesátiny a to je důvod, proč byste se ke mě mohli připojit. Cíl je skromný – $600, což znamená vodu pro 30 lidí.

Pojďte do toho se mnou!

Leave a Reply